Za nami Balcerzak Cup 2024
Polska

Za nami Balcerzak Cup 2024

 Prawie 200 zawodniczek i zawodników w 16 drużynach z całego województwa łódzkiego zagrało w turnieju Balcerzak Cup. Piłkarskich emocji nie ostudził nawet padający deszcz. Drużyny FC10 oraz Blue Power zwyciężyły w swoich kategoriach po zaciętych spotkaniach.


W niedzielę (16.06) na boiskach sieradzkiego MOSiRu odbyła się 3. edycja turnieju Balcerzak Cup. Do rozgrywek zgłosiło się 16 zespołów, które zagrały w dwóch kategoriach Orlik oraz Młodzik.

W kategorii Orlik zwyciężył zespół FC10. Kolejne miejsca zajęły drużyny Warta Sieradz, Futbol Academy Sieradz, Futbol Academy Godynice.

W kategorii Młodzik zwyciężył zespół Blue Power. Kolejne miejsca zajęły drużyny Victoria Szadek, Kotan Ozorków, PTC Pabianice. Nagrody indywidualne powędrowały do najlepszych zawodników, strzelców oraz bramkarzy.

W kategorii Orlik:

  • Najlepszy strzelec Jacek Pietrasik (FC10)
  • Najlepszy bramkarz Igor Świętczak (FC10)
  • Najlepszy zawodnik Michał Wilczyński (Warta Sieradz)

W kategorii Młodzik:

  • Najlepsza strzelczyni – Wiktoria Kopeć (Blue Power)
  • Najlepsza bramkarka – Alicja Rusołowska (PTC Pabianice)
  • Najlepsza zawodniczka – Laura Kobryń (Blue Power)

W trakcie turnieju przeprowadzono zbiórkę na zakup sprzętu piłkarskiego dla dziewczynek grających w piłkę nożną w Sieradzu. Wśród licytowanych przedmiotów pojawiły się koszulki reprezentacji kobiet w piłce nożnej, Pauliny Dudek, UKS SMS Łódź, Mariusza Stępińskiego i oczywiście organizatorki Patrycji Balcerzak.
Poza rozgrywkami meczowymi uczestnicy mogli skorzystać z animacji sportowych.

Organizatorem turnieju była Patrycja Balcerzak – sieradzanka, była reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet. Balcerzak obecnie jest zawodniczką czołowej drużyny Ekstraligi – łódzkiego UKS SMS Łódź. Przez lata można było ją oglądać nie tylko na polskich boiskach ale również podczas rozgrywek niemieckiej Bundesligi czy hiszpańskiej Primera Division. Obecnie nie tylko pełni rolę zawodniczki, ale również asystentki trenera Marka Chojnackiego.


 Turniej Balcerzak Cup zorganizowany został w ramach lokalnego programu Mikrograntów.

Lokalny Program Mikrograntów: Mikrogranty Sieradz 2024 to Program realizowany wspólnie przez Miasto Sieradz oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany ze środków Miasta Sieradza

Turniej został objęty patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Zorganizowany został dzięki wsparciu medialnemu, technicznemu oraz od darczyńców.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!