Amelia Guzenda nową piłkarką Lecha Poznań
I liga Polska

Amelia Guzenda nową piłkarką Lecha Poznań

Lech Poznań UAM ogłosił swoje drugie wzmocnienie przed nadchodzącym sezonem – od 1 lipca nową zawodniczką zespołu zostanie 15-letnia Amelia Guzenda. Młoda napastniczka, która od zawsze marzyła o grze w barwach Niebiesko-Białych, dołącza do drużyny z imponującymi statystykami: w minionym sezonie rozegrała 12 meczów w Centralnej Lidze Juniorek U16, strzelając 19 goli.

„Moim marzeniem od zawsze była gra w Lechu Poznań. Jestem bardzo szczęśliwa, że w końcu udało mi się je spełnić” – mówi Guzenda.

Kariera i Doświadczenie

Guzenda rozpoczęła swoją piłkarską przygodę w 2017 roku w Polonii Środa Wielkopolska, a następnie przeniosła się do Śląska Wrocław. Tam występowała głównie w zespołach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16 i 18 oraz trenowała z ekstraligową drużyną.

Tomasz Mendry, koordynator piłki kobiecej w Lechu Poznań, mówi: „Przychodzi do nas dziewczyna, która ma Lecha Poznań we krwi. Jest to bardzo silna, grająca mocno fizycznie napastniczka z bardzo dobrym strzałem.”

Międzynarodowe Występy

Guzenda ma także doświadczenie międzynarodowe. Brała udział w Akademii Młodych Orłów oraz reprezentowała Polskę w kadrze do lat 15, zdobywając kilka bramek. W styczniu tego roku była na zgrupowaniu kadry U-17.

„Na pewno to bardzo duża przyjemność wyjść na boisko i grać z orzełkiem na piersi. W Lechu Poznań UAM chciałabym wywalczyć awans do Ekstraligi i pomóc zespołowi strzelając sporo goli” – dodaje Guzenda.

 

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!