Imponujący awans tarnowskiej Iskry
III liga Polska

Imponujący awans tarnowskiej Iskry

Zakończyły się zmagania w czwartej grupie III ligi kobiet prowadzonej przez Lubelski ZPN. W tym sezonie ton rywalizacji nadawały zespoły z Małopolski: Football Success Academy, Wisła Kraków i Iskra Tarnów. Po znakomitym sezonie Iskra Tarnów zapewniła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Beniaminek z imponującym stylem

Iskra Tarnów, będąca beniaminkiem rozgrywek, awansowała do III ligi w imponującym stylu, wygrywając wszystkie mecze w poprzednim sezonie. W obecnych rozgrywkach, podopieczne Jacka Ćwika i Michała Jarząba, doznały jedynie dwóch porażek. Decydujące zwycięstwo zapewniły sobie w ostatniej kolejce, pokonując Izolator Boguchwała aż 5-0. Tyle samo punktów na finiszu zdobył zespół FSA Kraków, jednak o awansie Iskry zdecydowały dwa zwycięstwa nad FSA w bezpośrednich spotkaniach (4-2 i 3-1).

Zacięta rywalizacja

Tabela końcowa sezonu pokazuje, jak zacięta była rywalizacja. Trzecie miejsce zajęła Wisła Kraków, natomiast czwarty był MKS Puszcza Niepołomice. Do IV lig regionalnych spadły zespoły: Rysy Bukowina Tatrzańska, Inter Gnojnica, Iskra Krzemień i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przyszłość III Ligi

Ostateczny kształt III ligi będzie znany po potwierdzeniu gry wszystkich drużyn. Iskra Tarnów swoim determinacją i zaangażowaniem pokazała, że jest gotowa na wyzwania, jakie niesie ze sobą gra w wyższej lidze. Ich awans to nie tylko sukces zespołu, ale także dowód na rozwój kobiecego futbolu w regionie.

 

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!