Spory spadek Polek w rankingu FIFA! Marnujemy potencjał
Kadra A Reprezentacje Świat

Spory spadek Polek w rankingu FIFA! Marnujemy potencjał

 Podczas gdy Hiszpania triumfalnie utrzymuje pozycję lidera w najnowszym światowym rankingu kobiet FIFA/Coca-Cola, Polska zmaga się z poważnym regresem. Nasza reprezentacja spadła o trzy pozycje z 29. na 32. miejsce, co jest najgorszym wynikiem od dwóch lat. To niepokojący sygnał, że potencjał polskiej kobiecej piłki nożnej jest marnowany.

Hiszpania i Francja na Szczycie

 Hiszpania nie tylko utrzymała swoje prowadzenie, ale także zwiększyła przewagę, osiągając najwyższą w historii łączną liczbę punktów. Francja zajęła drugie miejsce, wyprzedzając Anglię. Tymczasem Niemcy zdołały wyprzedzić Stany Zjednoczone, które spadły na piątą pozycję.

Polska w Stagnacji

 Polska reprezentacja kobiet znalazła się w stagnacji, spadając na 32. miejsce. Jest to najniższa pozycja od dwóch lat i wyraźny sygnał, że coś jest nie tak. Pomimo posiadania utalentowanych zawodniczek, brakuje nam skutecznej strategii i wsparcia, aby osiągnąć lepsze wyniki. Marnujemy potencjał, który mógłby wynieść naszą drużynę na wyższe pozycje w światowym rankingu. Długo przygotowywaliśmy się do ‘egzaminu’ Dywizji A, teraz go właśnie oblewamy.

Dynamiczne Zmiany na Świecie

 Ranking FIFA/Coca-Cola pokazuje, że kobieca piłka nożna na świecie jest w dynamicznym rozwoju. Szwecja, Japonia i Kanada zajmują odpowiednio szóste, siódme i ósme miejsce, podczas gdy Brazylia wspięła się na dziewiąte, a Korea Północna na dziesiąte miejsce, wypychając Holandię z pierwszej dziesiątki po raz pierwszy od siedmiu lat.

Sukcesy i Upadki Innych Krajów

 Pozycje innych krajów również uległy zmianom. Szkocja poprawiła się o jedno miejsce na 23., Walia awansowała na 31., a Irlandia Północna spadła o dwa miejsca na 48. Zambia osiągnęła swoje najlepsze w historii miejsce na 64., a Portoryko, Salwador i Republika Konga również zanotowały znaczne postępy.

Co Dalej dla Polski?

 Spadek Polski w rankingu FIFA powinien być dzwonkiem alarmowym dla wszystkich zaangażowanych w rozwój kobiecej piłki nożnej w naszym kraju. Potrzebujemy lepszej strategii, aby zatrzymać ten regres i zacząć piąć się w górę. Następny ranking FIFA/Coca-Cola zostanie opublikowany 16 sierpnia 2024 roku, już po ostatnich kolejkach fazy zasadniczej eliminacji i mamy nadzieję, że przyniesie lepsze wieści dla polskiej piłki nożnej. 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!