Patrzcie, kto wrócił! Wielki powrót do Górnika
Ekstraliga Polska

Patrzcie, kto wrócił! Wielki powrót do Górnika

 Po zaledwie rocznym pobycie w szwajcarskim Grasshopper Zürich, Klaudia Lefeld, znana jako “Lefciu”, ponownie założy zielono-czarny trykot Górnika Łęczna. Ta utalentowana pomocniczka wraca do klubu, z którym zdobyła wiele trofeów i uznanie kibiców.

Lefeld swoje pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiała w Piłkarskich Nadziejach Motoru oraz Widoku Lublin, a następnie przeniosła się do AZS PSW Biała Podlaska. W sezonie 2019/20 dołączyła do Górnika Łęczna, gdzie przyczyniła się do zdobycia złotego, dwóch srebrnych i brązowego medalu. Przed wyjazdem do Szwajcarii zanotowała 14 bramek i 11 asyst w sezonie 2022/23 Orlen Ekstraligi Kobiet, co pokazuje jej niezwykłe umiejętności i wpływ na grę zespołu.

Dzięki swojej doskonałej formie Lefeld jest regularnie powoływana do seniorskiej reprezentacji Polski, co dodatkowo podkreśla jej klasę jako zawodniczki. Jej doświadczenie zarówno na polskich, jak i zagranicznych boiskach będzie nieocenione dla Górnika Łęczna w nadchodzącym sezonie.

W wywiadzie dla klubowych mediów Klaudia Lefeld nie kryła swojej radości z powrotu do klubu:

“Jestem szczęśliwa, że wracam do Górnika. Rok za granicą pozwolił mi nabrać jeszcze większego doświadczenia, które postaram się przełożyć na dobrą grę w nowym sezonie. Nasze cele jak zawsze są ambitne. Bardzo bym chciała, by Mistrzostwo i Puchar wróciły do Łęcznej. Liczę, że wspólnymi siłami uda nam się to osiągnąć.”

Powrót Lefeld to nie tylko wzmocnienie składu, ale także sygnał dla kibiców i rywali, że Górnik Łęczna ma ambitne plany na przyszły sezon. Jej umiejętności, doświadczenie i zaangażowanie będą kluczowe w walce o najwyższe trofea. A warto przypomnieć, że oprócz Lefeld do klubu wraca Agnieszka Jędrzejewicz.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!