Ileż można wracać tam, gdzie już się było?
eliminacje Mistrzostw Europy Kadra A Reprezentacje Świat

Powtórka z rozrywki. Polska kadra pod wodzą Niny Patalon znów poniosła porażkę z Niemkami. Nie potrafiąc zrewanżować się Niemkom za piątkową porażkę i  ostatecznie przegrała 1:3 (1:0). Znów duch walki był głównie w pierwszej połowie, znów było prowadzenie, znów popełnione były spore błędy w obronie i znów Niemki pokazały jak się gra w Dywizji A.

Mecz znów rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej kadry, kiedy to w 12. minucie Dominika Grabowska trafiła do siatki po świetnej akcji z Natalią Padillą-Bidas i Eweliną Kamczyk. Polki miały szansę podwyższyć prowadzenie przed przerwą, ale strzał głową Oliwii Woś był zbyt słaby, a Padilla-Bidas nieznacznie chybiła.

Nasza ofensywa spisywała się ofensywa  się bardzo solidnie, to w obronie  jednak znów nie brakowało błędów. Niemki niejednokrotnie stwarzały zagrożenie, jak chociażby przy strzale Schueller, który trafił w poprzeczkę. Kinga Szemik była jedną z najjaśniejszych postaci na boisku, broniąc aż znów sporo strzałów rywalek!

Jednak Szemik to było dziś za mało dla Lei Schueller w 50. minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, napastniczka Bayernu doprowadziła do wyrównania.

Po wyrównaniu to Niemki zdominowały grę. W 69. minucie Schueller ustrzeliła dublet, wykorzystując dokładne podanie od Gwinn. Osiem minut później Klara Buehl przedarła się przez polską obronę i ustaliła rezultat na 3:1.

Zwycięstwo Niemek zapewniło im awans na szwajcarskie Euro 2025, podczas gdy my pod wodzą Niny Patalon wciąż jesteśmy bez punktów w eliminacjach. Przed zespołem jeszcze kluczowe lipcowe spotkania z Austrią i Islandią, zadecydują one o tym czy pasujemy do tego towarzystwa.

GORZKO-GORZKO

Polskie piłkarki pokazały, że potrafią nawiązać walkę z silnymi rywalkami, ale brakuje im jeszcze stabilności i skuteczności na najwyższym poziomie. Przed drużyną Niny Patalon stoją trudne wyzwania, dopiero teraz poznajemy prawdę o tej reprezentacji. Dopiero jednak klęska w barażach powinna przynieść poważne zmiany w całej kadrze i jej otoczeniu. Może nawet w całym Departamencie?

4 czerwca 2024, 18:00 – Stadion Miejski w Gdyni