[U23]: Bolesna klęska Polek [WIDEO]
Reprezentacje Świat

Reprezentacja U23 Polski przegrała w sobotę ze Szwedkami 0:4 w drugim meczu turnieju ‘Czterech Narodów’. Bohaterką meczu była Felicia Schröder, która nie tylko zadebiutowała w podstawowym składzie drużyny U23, ale również zdobyła swoje pierwsze dwa gole w tej kategorii wiekowej. Kolejne bramki zdobyły Matilda Nildén i Evelyn Ijeh, ustalając wynik na 4:0.

Schröder, 17-letnia zawodniczka, która zadebiutowała już przeciwko Australii, od początku meczu z Polską grała z pewnością siebie. Już po pół godziny gry jej starania przyniosły sukces. Po dynamicznym początku, Szwedki zaczęły odzyskiwać inicjatywę, a w 29. minucie Sofia Hjern musiała interweniować po niebezpiecznym rzucie wolnym, który mógł zakończyć się golem dla Polski. Hjern jednak znakomicie obroniła, pokrywając rogi bramki.

Kilka minut później Schröder wykorzystała swoją szansę, dając Szwecji prowadzenie. Po doskonałym podaniu i precyzyjnym biegu napastniczka BK Häcken uwolniła się spod krycia i z chłodną głową pokonała Radkiewicz, zdobywając swojego pierwszego gola w barwach U23. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie dla gospodyń, ponownie z Schröder w centrum akcji. Po pięknej grze kombinacyjnej otrzymała piłkę nieco poza polem karnym, zyskała trochę czasu i umieściła ją w dalszym słupku, podwajając prowadzenie.

Pod koniec meczu dominacja Szwecji była już niepodważalna. Matilda Nildén przebiegła z własnej połowy i zdobyła trzeciego gola dla swojej drużyny, a minutę później Evelyn Ijeh asystowała przy debiutanckim golu Alice Egnér, który ustalił wynik na 4:0.