[1.liga]: Ulewny deszcz, dwie czerwone kartki w Bydgoszczy. Legionistki utrzymane!
I liga Polska

– fot. Dariusz Stoński

W zaległym spotkaniu 20. kolejki Orlen 1 Ligi ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz przegrał na własnym stadionie z Legionistkami Warszawa 1:2. Wszystkiemu towarzyszyła rzęsista ulewa…

Legionistki przyjechały do Bydgoszczy z jasnym celem – zdobyć trzy punkty, które zagwarantują im utrzymanie w lidze. Drużyna Sportisu, aby być pewna gry w przyszłym sezonie w Orlen 1 Lidze, potrzebowała zaledwie jednego punktu. Już w 13. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie dzięki bramce Nadii Wosik, co postawiło Legionistki w trudnej sytuacji.

Po pierwszej połowie to zawodniczki z Bydgoszczy były w lepszych nastrojach, prowadząc 1:0. Jednak w drugiej części meczu Legionistki nie zamierzały odpuszczać. W 57. minucie Nina Warachowska doprowadziła do wyrównania, dając przyjezdnym nadzieję na korzystny wynik.

W 87. minucie spotkanie przybrało nieoczekiwany obrót. Martyna Bartczak z Bydgoszczy otrzymała czerwoną kartkę, co znacznie osłabiło drużynę gospodyń. Grając w przewadze, Legionistki wykorzystały swoją szansę. W ostatnich sekundach spotkania Martyna Sobczyńska zdobyła decydującego gola. Sportis kończył mecz w dziewiątkę, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymała Matylda Bujak.

W ostatniej serii spotkań zespół Sportis Bydgoszcz zmierzy się na wyjeździe z Bielawianką Bielawa. To starcie zdecyduje o tym, która z tych drużyn pożegna się z Orlen 1 Ligą. Remis uratuje Sportis, natomiast Bielawianka będzie musiała walczyć o zwycięstwo, aby zapewnić sobie utrzymanie.

Mecz w Bydgoszczy dostarczył kibicom wielu emocji i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Legionistki Warszawa, dzięki determinacji zdołały zapewnić sobie utrzymanie w Orlen 1 Lidze. Przed drużyną Sportisu kluczowe spotkanie wyjazdowe z Bielawianką, które zadecyduje o ich przyszłości na zapleczu Orlen Ekstraligi. Potrzeba zaledwie punktu.