Turniej ‘Czterech Narodów’: Przegrana kadry U23 z Niemkami
Reprezentacje Świat

W pierwszym meczu turnieju ‘Czterech Narodów’ rozgrywanym w szwedzkim Växjö nasza kadra U23 zmierzyła się z niemiecką drużyną U20, niestety ulegając po zaciętym meczu 2:3.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Polski, gdyż już w trzeciej minucie Natalia Wróbel zdobyła pierwszą bramkę. Polska drużyna kontynuowała dobrą passę, a w 32. minucie Katja Skupien podwyższyła wynik na 2:0. Mimo świetnego początku, niemieckie zawodniczki szybko odpowiedziały po przerwie. Marie Steiner w 53. minucie oraz Alara Şehitler w 59. minucie doprowadziły do wyrównania, a w 75. minucie Şehitler ponownie trafiła do siatki, ustalając wynik na 3:2 dla Niemiec.

W drugim meczu turnieju Szwedki pewnie pokonały Australię 3:0. Nasza kadra U23 kolejny mecz rozegra już w sobotę, mierząc się z gospodyniami o godzinie 13:00. Na zakończenie turnieju, we wtorek (4 czerwca, 13:00), podopieczne Pauliny Kawalec zmierzą się z reprezentacją Australii, znaną jako ‘Matildas’.