Turbine Potsdam wraca do Frauen Bundesligi po roku przerwy
Frauen Bundesliga Ligi Świat

Turbine Potsdam wraca do Frauen Bundesligi po roku przerwy

 Zespół Turbine Potsdam z dumą powraca do Frauen Bundesligi na sezon 2024-25, po zaledwie jednym sezonie spędzonym w drugiej lidze. Drużyna z Poczdamu triumfowała w 2. Frauen Bundesliga 2023-24.

Ekipa z Poczdamu zakończyła sezon z 55 punktami, zaledwie o jeden punkt wyprzedzając Carl Zeiss Jenę, który również awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Decydujący okazał się ostatni dzień rozgrywek, kiedy to Turbine Potsdam pokonało Ingolstadt 2:1, pieczętując tym samym swój powrót do elity niemieckiego futbolu kobiecego.

Choć zespół zwolnił nieco tempo pod koniec sezonu, notując dwa remisy z rzędu, kluczowe zwycięstwa w ostatnich meczach pozwoliły utrzymać przewagę nad rywalami. Dzięki temu Turbine Potsdam mogło świętować swój sukces z kibicami, którzy z niecierpliwością czekali na powrót do Bundesligi.

To znaczące osiągnięcie dla zespołu, który w sezonie 2022-2023 spadł do drugiej ligi, zajmując ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 8 punktów. Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej jest dowodem na determinację i zaangażowanie drużyny oraz sztabu szkoleniowego.

Turbine Potsdam to historyczny klub niemieckiej piłki kobiecej, który ma na swoim koncie 6 tytułów mistrzowskich Bundesligi, 3 Puchary Niemiec oraz 2 triumfy w Lidze Mistrzów. Powrót do Frauen Bundesligi oznacza nie tylko kolejną szansę na walkę o najwyższe laury, ale także kontynuację bogatej tradycji i historii sukcesów klubu.

Kibice Turbine Potsdam z niecierpliwością czekają na start nowego sezonu, licząc na to, że ich drużyna pokaże się z jak najlepszej strony i nawiąże do swoich najlepszych lat. Jedno jest pewne – powrót Turbine Potsdam do Frauen Bundesligi to jedno z najważniejszych wydarzeń w niemieckim futbolu kobiecym tego roku.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!