Resovia Rzeszów i Skra Częstochowa w Ekstralidze!
Ekstraliga I liga Polska

Stało się! Na kolejkę przed końcem sezonu Resovia Rzeszów i Skra Ladies Częstochowa zapewniły sobie awans do Orlen Ekstraligi Kobiet.

W meczu 21. kolejki Orlen 1 Ligi Kobiet, Resovia Rzeszów podejmowała na własnym boisku drużynę Lecha Poznań. Rzeszowianki udowodniły swoją klasę, wygrywając 4:1 i zapewniając sobie historyczny awans do Ekstraligi Kobiet.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Resovii, która już w piątej minucie musiała odrabiać straty po golu Mariki Purgacz. Jednak Wioletta Florek szybko wyrównała po rzucie wolnym Gabrieli Krawczyk. W 28. minucie Katarzyna Czyż wyprowadziła Resovię na prowadzenie, a tuż przed przerwą Wiktoria Bukowiec podwyższyła wynik na 3:1.

Lech próbował odrobić straty, ale bramkarka Resovii, Alicja Barszcz, była nie do pokonania. W 78. minucie Gabriela Kaput zdobyła czwartą bramkę, przypieczętowując zwycięstwo.

Ten wynik mocno ucieszył również Skrę Częstochowa, która dzięki pokonaniu Polonii Środa Wielkopolska 2:0 zapewniły sobie wystarczającą przewagę czterech punktów nad Lechem, by świętować również historyczny awans.

Gratulujemy obu zespołom i życzymy powodzenia w najwyższej klasie rozgrywkowej!