Maroko Centrum Świata Kobiecego Futbolu U17. Zagościmy tam częściej?
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

Maroko Centrum Świata Kobiecego Futbolu U17. Zagościmy tam częściej?

 W egzotycznych wnętrzach Bangkoku, sercu Tajlandii, odbyło się 74. posiedzenie Rady FIFA, które zaowocowało strategicznymi decyzjami mającymi ogromne znaczenie dla przyszłości kobiecego futbolu. Wśród nich, jednomyślnie zatwierdzono międzynarodowy kalendarz na lata 2026–2029, co jest wyraźnym sygnałem wsparcia i zaangażowania w rozwój piłki nożnej kobiet.

Z dumą ogłaszamy, że Puchar Świata Kobiet U17 będzie organizowany co roku w Maroku w latach 2025-2029. To nie tylko wielki zaszczyt dla Maroka, ale i szansa dla młodych piłkarek z całego świata na pokazanie swoich umiejętności. Przydział miejsc prezentuje się następująco:

  • AFC (Azja): 4 miejsca
  • CAF (Afryka): 5 miejsc
  • CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby): 4 miejsca
  • CONMEBOL (Ameryka Południowa): 4 miejsca
  • OFC (Oceania): 2 miejsca
  • UEFA (Europa): 5 miejsc

Szczególną uwagę należy zwrócić na sukcesy polskiej kadry U17 pod wodzą selekcjonera Marcina Kasprowicza, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy U17. To osiągnięcie jest dowodem na to, że polski futbol kobiecy rozwija się dynamicznie i jest w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie. Już teraz awansowaliśmy na Mundial U17. Mamy nadzieję, że zagościmy tam częściej. 

Maroko, jako gospodarz nadchodzących turniejów, ma szansę na ugruntowanie swojej pozycji jako centrum kobiecego futbolu. Dla Polski zaś, każda kolejna edycja Pucharu Świata będzie okazją do potwierdzenia swojej klasy i ambicji na międzynarodowej arenie futbolowej. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne rozgrywki i trzymamy kciuki za nasze młode talenty.

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!