Celtic z Mistrzostwem Szkocji. Kinga Kozak poza Ligą Mistrzyń!
Polki na Świecie Świat

W niezwykle emocjonującym zakończeniu sezonu ScottishPower Women’s Premier League, Celtic zapewnił sobie mistrzostwo dzięki wygranej 1:0 nad Hibernianem, decydujący gol padł w 90. minucie. Ostatecznie Celtic triumfował dzięki przewadze w różnicy bramek nad rywalami z Rangers, którzy również odnieśli zwycięstwo.

Dramatyczna Walka o Tytuł

Celtic rozpoczął dzień z przewagą 16 bramek nad Rangers. Już na początku meczu Rangers zwiększyli presję, zdobywając szybką bramkę dzięki Kirsty Howat w meczu z Partick Thistle. Hibernian również miał swoje szanse, kiedy Jorian Baucom trafiła w poprzeczkę, a Kirsty Morrison zmusiła bramkarkę Celticu, Kelseę Daugherty, do świetnej interwencji.

Podczas gdy Tessel Middag strzeliła drugiego gola dla Rangers, Celtic miał problemy ze sforsowaniem obrony Hibernianu. Murphy Agnew trafiła w poprzeczkę, a bramkarka Hibs, Katie Fraine, świetnie interweniowała przy strzale Natashy Flint.

Rangers prowadzili już 4:0 po bramkach Olivii McLoughlin i Howat, co zmusiło Celtic do desperackiej walki o zwycięstwo. W 90. minucie Amy Gallacher pokonała kilku obrońców i zdobyła decydującego gola, który zapewnił Celticowi mistrzostwo w dramatycznych okolicznościach.

Pozostałe Mecze

Glasgow City zakończyło sezon zwycięstwem 2:0 nad Hearts dzięki bramkom Carlee Giammona i Charlotte Wardlaw, które padły w ciągu pierwszych sześciu minut. Reprezentantka Polski, Kinga Kozak, rozegrała cały mecz w barwach Glasgow City, kończąc sezon z czterema ligowymi trafieniami. Niestety, Glasgow City zajęło trzecie miejsce, co oznacza brak awansu do Ligi Mistrzyń.

Spartans odwrócili losy meczu przeciwko Aberdeen, wygrywając 2:1. Po golu Hannah Stewart dla Aberdeen, odpowiedziały Simone McMahon i Mya Bates, zapewniając zwycięstwo Spartans.

Dzięki tym wydarzeniom sezon 2023/24 ScottishPower Women’s Premier League zakończył się z dramatycznym finałem, który na długo zostanie w pamięci kibiców. Gratulacje dla Celticu za zdobycie mistrzostwa!

Liga Mistrzyń: Celtic i Rangers

baraż o utrzymanie: Dundee United

spadek: Hamilton Academical