[ANGLIA]: Niesamowita Chelsea po raz piąty z rzędu MISTRZEM. Ostatni triumf Emmy Hayes
FA WSL Ligi Świat

Chelsea zdobyła piąty z rzędu tytuł Barclays Women’s Super League, pokonując Manchester United 6:0 w spektakularnym stylu. Dzięki temu zwycięstwu Chelsea zapewniła sobie tytuł, pozostawiając Manchester City na drugim miejscu w tabeli. Był to ostatni tytuł legendarnej trener Emmy Hayes w Chelsea.

Chelsea zaczęła mecz z Manchester United z impetem. Już w ósmej minucie Mayra Ramirez, po dośrodkowaniu Guro Reiten, zapewniła prowadzenie. Chwilę później Johanna Rytting Kaneryd podwyższyła wynik na 2:0. Do przerwy Chelsea prowadziła już 4:0 dzięki kolejnym bramkom Ramirez i Sjoeke Nusken.

W drugiej połowie Chelsea kontynuowała swoją dominację. Reiten strzeliła swojego drugiego gola w meczu, a Melanie Leupolz i Fran Kirby dodały kolejne trafienia. Kirby, w swoim ostatnim meczu dla Chelsea, ustaliła wynik na 6:0.

Manchester City otworzył wynik meczu z Aston Villą dzięki bramce Mary Fowler. Rachel Daly zdołała wyrównać dla Villi, ale City odzyskało prowadzenie po trafieniu Lauren Hemp. Mimo zwycięstwa 2:1 nad Aston Villą, Manchester City nie zdołał dogonić Chelsea w tabeli.

Liverpool zakończył sezon na czwartym miejscu, wyprzedzając Manchester United. Sophie Roman Haug i Leanne Kiernan (hat-trick) przyczyniły się do zwycięstwa 4:0 nad Leicester City.

Arsenal rozgromił Brighton & Hove Albion 5:0. Gole zdobyły Alessia Russo, Vivianne Miedema, Frida Maanum oraz samobójcza bramka Jorelyn Carabali.

Tottenham Hotspur pokonał West Ham United 3:1 dzięki golom Beth England, Jess Naz i Drew Spence.

Everton wygrał ze zdegradowanym Bristol City 4:0. Katja Snoeijs, Sara Holmgaard, Emma Bissell i Martina Piemonte strzeliły dla Evertonu.

Chelsea po raz kolejny udowodniła swoją dominację w Barclays Women’s Super League, zdobywając piąty z rzędu tytuł. Pozostałe drużyny będą musiały ciężko pracować, aby dorównać poziomowi Chelsea w przyszłym sezonie.