Zagramy o brąz i pierwsze w historii Mundial
#WU17 Reprezentacje Świat

Złota w tym roku nie będzie… ale jest szansa na brąz. Reprezentacja U17 niestety poniosła porażkę w meczu półfinałowym mistrzostw Europy z Anglią. Mimo to biało-czerwone nie tracą nadziei, zwłaszcza po widowiskowej grze w drugiej połowie. Teraz przed drużyną stoi szansa na zdobycie trzeciego miejsca i pierwszy w historii awans na młodzieżowy Mundial.

Anglia zdobyła prowadzenie już w pierwszej połowie, po golach Niamh Peacock (29′) i Very Jones (34′). Mimo determinacji Polek w drugiej połowie, które stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia bramki kontaktowej, nie udało im się odrobić strat.

W spotkaniu o trzecie miejsce Polki zmierzą się z Francją, która przegrała swój półfinał z Hiszpanią 1:6. Mecz odbędzie się w sobotę, 18 maja o godzinie 13:00, a transmisja oczywiście w TVP SPORT. Zarazem będzie to baraż o kwalifikację do mistrzostw świata U17, które odbędą się na przełomie października i listopada w Dominikanie.

15 maja 2024, 18:30 – Malmö (Malmö IP)
Anglia vs Polska 2:0
Niamh Peacock 29, Vera Jones 34

Polska: 1. Julia Woźniak – 6. Iga Witkowska, 2. Oliwia Łapińska, 4. Magda Piekarska – 9. Anna Skrzypczyk (56, 10. Maja Zielińska), 20. Lena Marczak (46, 5. Anna Krakowiak), 8. Zuzanna Witek, 15. Weronika Araśniewicz, 7. Krystyna Flis (81, 13. Zofia Pągowska) – 11. Julia Ostrowska (90, 17. Aleksandra Kuśmierczyk), 19. Kinga Wyrwas (81, 3. Aisha Nsangou).