AWANS! Jesteśmy w półfinale EURO!
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

AWANS! Jesteśmy w półfinale EURO!

 Mamy to! Po niesamowitym starciu z Portugalią, prowadzoną przez Marcina Kasprowicza drużyna awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Mecz zakończył się remisem 1:1 (1:0), ale to właśnie ten wynik dał naszej kadrze bilet do dalszej rywalizacji o medale.

Spotkanie rozegrane w szwedzkim Malmoe było pełne emocji i zwrotów akcji. Weroniką Araśniewicz otworzyła wynik już w 14. minucie, po dograniu Zielińskiej. Portugalia odpowiedziała w drugiej połowie, kiedy to Iga Witkowska wybiła piłkę pod nogi Joany Valente, która skutecznie pokonała naszą bramkarkę.

Początek meczu dał Polkom pewność siebie i kontrolę nad grą. Pomimo wyrównania w drugiej połowie, nasze zawodniczki nie poddały się i walczyły o kolejne trafienie. Szanse na zdobycie bramki miały Kinga Wyrwas i Weronika Araśniewicz, ale dobrze spisała się także portugalska bramkarka.

Remis 1:1 oznacza upragniony dla naszej drużyny awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie B z czterema punktami. Teraz przed naszymi reprezentantkami stoi wyzwanie w półfinale z Angielkami, które zwyciężyły w grupie A. Mecz odbędzie się 15 maja. Transmisja w TVP Sport.

Awans Polek w tej kategorii wiekowej jest pierwszym od 11 lat, kiedy to nasza kadra wygrała całe Mistrzostwa. 

12 maja 2024, 15:30 – Malmö (Malmö IP)
Portugalia U17 vs Polska U17 1:1
Joana Valente 49 – Weronika Araśniewicz 13

Polska: 1. Julia Woźniak – 6. Iga Witkowska, 2. Oliwia Lapinska, 4. Magda Piekarska – 10. Maja Zielińska (86, 17. Aleksandra Kuśmierczyk), 20. Lena Marczak (64, 5. Anna Krakowiak), 8. Zuzanna Witek, 15. Weronika Araśniewicz, 19. Kinga Wyrwas (90, 16. Małgorzata Rogus), 7. Krystyna Flis (64, 9. Anna Skrzypczyk) – 14. Oliwia Związek (46, 11. Julia Ostrowska).

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!