[EURO U17]: Porażka dająca nadzieję [WIDEO]
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

Piłkarki reprezentacji Polski do lat 17 doznały porażki w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy, przegrywając z Hiszpanią 0:1 w starciu rozegranym w Lundzie. Pomimo tego, że wcześniej biało-czerwone odniosły zwycięstwo nad Belgią 1:0, teraz ich droga do półfinału wymaga jeszcze jednego wysiłku – w trzeciej kolejce zmierzą się w niedzielę z Portugalią, a do awansu wystarczy im remis. W ostatniej kolejce fazy grupowej kadra U17 pierwszy raz od ponad dekady zagra nie o honor, a o awans i nie stoimy na przegranej pozycji.

Mecz z Hiszpanią obfitował w szereg emocjonujących momentów. Już w szóstej minucie Oliwia Związek miała świetną okazję do zdobycia bramki, lecz jej strzał został skutecznie obroniony przez Laia Lopez. Później polska bramkarka Julia Woźniak musiała interweniować po uderzeniu Irune Dorado. Mimo prób, Polkom nie udało się znaleźć drogi do siatki, a kontratak Krystyny Flis na koniec pierwszej połowy zakończył się trafieniem w boczną siatkę.

W drugiej połowie Hiszpanki dążyły do zdobycia bramki, a mimo skutecznych interwencji Woźniak, w 87. minucie Ainoa Gomez wpisała się na listę strzelczyń. Mimo porażki Julia Woźniak miała wiele udanych interwencji.

9 maja 2024, 15:30 – Lund (Klostergårdens IP)
Hiszpania vs Polska 1:0
Ainoa Gómez 87

Polska: 1. Julia Woźniak – 6. Iga Witkowska, 18. Martyna Bartczak, 4. Magda Piekarska – 7. Krystyna Flis (90, 7. Aleksandra Kuśmierczyk), 2. Oliwia Lapinska, 20. Lena Marczak (82, 16. Małgorzata Rogus), 15. Weronika Araśniewicz (90, 8. Zuzanna Witek), 11. Julia Ostrowska (90, 13. Zofia Pągowska), 9. Anna Skrzypczyk – 14. Oliwia Związek (60, 19. Kinga Wyrwas).