Katrzyna Kiedrzynek kończy reprezentacyjną karierę!
Kadra A Reprezentacje

Katrzyna Kiedrzynek kończy reprezentacyjną karierę!

– foto. Mikołaj Barbenell

 

 Katarzyna Kiedrzynek ogłosiła zakończenie swojej reprezentacyjnej kariery. Bramkarka tę informację przekazała na swoich mediach społecznościowych. Zadebiutowała w kadrze w 2009 roku i przez wiele lat była ważną postacią, będąc kapitanem i zachowując czyste konto w 24 spotkaniach. Jej ostatni mecz odbył się 9 kwietnia 2024 roku z Austrią. Łącznie ‘wkładała reprezentacyjną bluzę’ w 64 spotkaniach.

Kiedrzynek, urodzona w Lublinie, rozpoczynała karierę w Motorze Lublin, a potem występowała w Górniku Łęczna oraz Paris Saint-Germain, gdzie odnosiła liczne sukcesy. Była pierwszą Polką w finale Ligi Mistrzyń (2015), trzykrotnie najlepszą bramkarką ligi francuskiej oraz została uznana za trzecią najlepszą bramkarkę globu (2016). Latem 2020 roku przeszła do VfL Wolfsburg, a w czerwcu 2023 roku wróciła do PSG.

Jej decyzja o zakończeniu reprezentacyjnej kariery zamyka epokę jednej z najwybitniejszych postaci w historii polskiego futbolu kobiecego. Jej osiągnięcia i profesjonalizm będą inspiracją dla wielu adeptek futbolu.

Joanna Kalinowska

1 Comment

  • Anonim 9 maja 2024

    Pani Patalon uważa że lepszą bramkarką od Kasi Kiedrzynek i Karoliny Klabis jest Kinga Szemik. Więc decyzja jest dobra. Honorowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!