[WŁOCHY]: Dublet Mesjasz! [WIDEO]
Ligi Polki na Świecie Serie A Świat

Małgorzata Mesjasz, jedna z kluczowych postaci AC Milan, odegrała kluczową rolę w niedawnym spotkaniu siódmej kolejki grupy spadkowej Serie A przeciwko Pomigliano, zdobywając dwie bramki dla swojego zespołu. Były to pierwsze ligowe gole tej utalentowanej obrończyni w sezonie, co czyni ich zwycięstwo jeszcze bardziej wyjątkowym.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla Milanesek, gdy Mesjasz otworzyła wynik już w piątej minucie spotkania. Wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego, pokonując bramkarkę rywalek strzałem głową, co dało AC Milan wczesne prowadzenie. Niezadowolona z jednego trafienia, Mesjasz kontynuowała swoją skuteczną grę, zdobywając drugą bramkę dla swojej drużyny w 52. minucie. Tym razem ponownie wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego, precyzyjnie umieszczając piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Dzięki tym dwóm bramkom Mesjasz i jej drużyna zdołali uzyskać zremisowany wynik 2:2, co pozwoliło im utrzymać się na szczycie tabeli w grupie spadkowej Serie A. Jej występ był znakomitym przykładem determinacji, umiejętności i skuteczności, co sprawiło, że stała się bohaterką tego spotkania.

(1.05.2024) POMIGLIANO 2-2 AC MILAN
0:1 Mesjasz  5′ 0:2 Mesjasz 52′ –  Szymanowski 73′, Rabot 88′

POMIGLIANO (4-3-3): Gavillet; Novellino, Apicella, Caiazzo, Fusini; Rabot, Ferrario, Di Giammarino (72′ Domi); Harvey (54′ Nambi), Szymanowski, Arcangeli.

AC MILAN (4-3-3): Babb; Guagni (76′ Piga), Swaby, Mesjasz, Soffia; Cernoia (70′ Arrigoni), Rubio Ávila (65′ Mascarello), Dubcová; Dompig (70′ Marinelli), Ijeh (65′ Stašková), Laurent.