[NIEMCY]: Dublet Pajor. Wilczyce rozniosły Kolonie
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Świat

[NIEMCY]: Dublet Pajor. Wilczyce rozniosły Kolonie

 W dwudziestej kolejce Bundesligi ponownie mogliśmy podziwiać niezwykłe umiejętności Ewy Pajor. Jej drużyna, VfL Wolfsburg, pewnie pokonała u siebie FC Koln 5:1, a nasza reprezentantka Polski odegrała w tym meczu kluczową rolę.

Pomimo zagrania tylko 58 minut, Ewa Pajor zdołała dwukrotnie umieścić piłkę w siatce przeciwnika, dodając kolejne dwie bramki do swojego dorobku w sezonie. Były to już jej czternasta i piętnasta bramka w obecnym sezonie, co pozwoliło jej utrzymać się na czele klasyfikacji strzelczyń ligi.

W barwach FC Koln całe spotkanie rozegrała Martyna Wiankowska, podczas gdy Ada Achcińska i Natalia Padilla-Bidas pojawiły się na boisku w drugiej połowie. Mimo ich zaangażowania, to jednak Wolfsburg wyraźnie dominował nad rywalem przez całe 90 minut.

Mimo kolejnego zwycięstwa, Wolfsburg pozostaje na drugim miejscu w tabeli, tracąc cztery punkty do prowadzącego Bayernu Monachium. Z kolei FC Koln zajmuje dziesiąte miejsce i stara się utrzymać przed spadkiem.

Dla fanów Ewy Pajor i polskiej piłki nożnej kobiet ten sezon w niemieckiej Bundeslidze to prawdziwa uczta. Jej niezwykła skuteczność i umiejętności sprawiają, że jest ona niekwestionowaną gwiazdą ligi. Czekamy z niecierpliwością na kolejne występy naszej reprezentantki, która z pewnością będzie kontynuować swoją imponującą formę.

 


1:0 Janssen (7.), 2:0 Pajor (12.), 3:0 Pajor (23.), 4:0 Popp (36.), 4:1 Gerhardt (54.), 5:1 Endemann (80.)

widzów: 3.151

VfL Wolfsburg: Frohms (46. Schmitz)  – Wilms (58. Wedemeyer), Hendrich, Janssen, Rabano – Huth, Oberdorf, Popp (69. Hagel) – Endemann, Pajor (58. Jonsdottir), Brand (75. Kalma)

1. FC Köln: Pal – Gerhardt, Hechler, Agrez, Wiankowska – Vogt (81. Wilde), Degen – Wamser (57. Schimmer), Bienz (57. Padilla-Bidas), Zeller (72. Achicinska) – Cerci (81. Meßmer)

 

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!