Stany i Meksyk się wycofały.. Co raz bliżej Mundialu w Europie?
Świat

Stany i Meksyk się wycofały.. Co raz bliżej Mundialu w Europie?

 Wszystkie oczy zwrócone są w kierunku Bangkoku, gdzie 17 maja tego roku odbędzie się ogłoszenie gospodarza Mistrzostw Świata Kobiet 2027. Niemcy, które aspirują do bycia współgospodarzem tego prestiżowego turnieju razem z Holandią i Belgią, otrzymały dobrą wiadomość, gdy jeden z ich głównych konkurentów, Stany Zjednoczone wraz z Meksykiem, wycofały swój wspólny wniosek.

Amerykańskie stowarzyszenie ogłosiło, że zamiast tego celuje w organizację turnieju w 2031 roku, co oznacza, że Niemcy mają teraz mniejszą konkurencję w walce o przyznanie kobiecego Mundialu.

Chociaż Stany Zjednoczone i Meksyk zmieniły swoje plany na rzecz organizacji turnieju w 2031 roku, Niemiecki Związek Piłki Nożnej podkreślił, że to nie zmienia koncentracji ich wysiłków na stworzeniu oferty, która zapewni Mistrzostwa Świata Kobiet 2027 wyjątkową jakość i wpływ.

Jednakże, mimo wycofania się Stanów Zjednoczonych i Meksyku, Niemcy nadal mają silnych konkurentów, głównie w postaci Brazylii. Jeśli Brazylii przyznadzą organizację Mistrzostw, będzie to historyczne wydarzenie, gdyż będzie to pierwszy Puchar Świata Kobiet w Ameryce Południowej.

Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na 17 maja, aby poznać decyzję dotyczącą gospodarza Mundialu 2027. 

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!