Prawnik Doma na boisku
III liga IV liga Polska Publicystyka Wywiady

Prawnik Doma na boisku

foto. Photokoko

 Dominika Szermuszyn jest zawodniczką dwóch klubów: Ekosportu Białystok i Heliosu Białystok. Czyli sezon piłkarski dla niej trwa cały rok, czyli piłka nożna i futsal. Według niej podlaska piłka kobieca ma szansę zaistnienia wśród czołowych klubów w kraju. Coś z przymrużeniem oka. Hasło do krzyżówki: rodzinny wulkan energii to…. Odpowiedź poniżej.


 Ekosport i Helios. Tak można? Jest na to czas?
 Oczywiście, że tak! Poprzednia runda i sezon był w moim przypadku tego przykładem. Aktualnie nie biorę udziału w rozgrywkach trawiastych, ale wiele koleżanek łączy grę na trawie i hali.

 Gdyby był wybór, to trawa czy hala?
 Zarówno hala jak i trawa mają swoje zalety, więc ciężko mi  dokonać jednoznacznego wyboru. Trawa za większą indywidualność, hala za dynamiczność gry.

 Od kiedy zaczęłaś grać w piłkę?
 Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęłam od zawodów w szkole podstawowej.

 Sport to świadomy wybór, czy ktoś zainspirował twoje działania w tej dziedzinie?
 Sport jest jak najbardziej świadomym wyborem, jednakże początki mojej pasji zawdzięczam Tacie i Bratu, którzy zabierali mnie ze sobą na boisko oraz mecze i od tego się zaczęło.

 Porównania, treningi, podejście trenerów do zawodniczek w obu klubach?
 Trudno powiedzieć, gdyż właściwie każdy z trenerów, z którymi miałam okazję współpracować. Każdy wniósł coś cennego, co można zastosować i w obu klubach pracuje się nad ważnymi piłkarsko i futsalowo aspektami. Treningi w Heliosie bardziej skupiały się wokół siły i wytrzymałości, zaś w Ekosport były to może bardziej treningi techniczne. Aczkolwiek uwzględnia się wszystko, co jest wymagane w zależności od tego czy jest okres przygotowawczy, czy pełnia sezonu.

foto. Luiza Lisowska

 Twoja ulubiona pozycja na boisku?
 Moja ulubiona pozycja na boisku to prawa obrona.

 Co najbardziej sprawia ci radość w grze? Strzelona bramka, dobre zagrania czy coś innego?
 Największą radość w grze sprawia mi osobiście, to gdy widzę, że wykonałam dobre zagranie, dzięki któremu akcja się powiodła. Aczkolwiek radość z pierwszej strzelonej bramki to również były emocje nie do opisania.

 Treningi. Masz na nie czas? Zaliczasz wszystkie?
 Staram się być na każdym organizowanym treningu i mieć jak najlepszą frekwencję.

 Podlaska piłka nożna kobiet i futsal? Jakby w tyle do innych stron kraju? Jakie jest twoje zdanie?
 Uważam, że jest to dyscyplina sportu, która w naszym regionie w dalszym ciągu się rozwija. Zarówno piłka nożna jak i futsal kobiecy. Aktualnie nie mamy co prawda kobiecej drużyny grającej na najwyższym szczeblu rozgrywek, jednakże widzę ku temu potencjał i myślę, że nie jest to w przyszłości wykluczone.

 O czym z sentymentem, jeśli chodzi o sport, chcesz pamiętać? A o czym zapomnieć?
 Z sentymentem na pewno zawsze będę myślała o swoich początkach w graniu i tym jak rozpoczęła się moja pasja, która towarzyszy mi już tak wiele lat. Z kolei, jeśli chodzi o kwestie czy jest coś, o czym bym chciała zapomnieć, to wydaje mi się, że nie. Z każdego doświadczenia staram się wyciągać wnioski, by nie popełniać tych samych błędów w przyszłości.

 Twój świat poza sportem. Czym się zajmujesz?
 Sport odgrywa w moim życiu istotną rolę, a poza nim interesuje się i zajmuję prawem, gdyż jest to kierunek, jaki studiuje.

 Twoja przyszłość. Związana będzie ze sportem, czy buty na kołku i…?
 Ciężko powiedzieć, jeśli będę miała zdrowie i możliwości to chciałabym grać jak najdłużej i mam nadzieję, że tak będzie. W przyszłości chciałabym również zajmować się prawem sportowym, jeżeli byłaby taka możliwość.

 Ulubiona muzyka, potrawa.
 Jeśli chodzi o muzykę, to nie mam swojego ulubionego typu, jest to bardziej uwarunkowane tym, co na dany moment mi się podoba i “wpadnie w ucho”. Z kolei w przypadku potrawy jest to spaghetti bolognese i ogólnie potrawy z kuchni włoskiej.

foto. DTS Helios sekcja żeńska

 Dominika to wulkan energii czy ktoś wyciszony? Rodzinny?
 Zależy od sytuacji… myślę, że bardziej wulkan energii, aczkolwiek rodzinna również jestem.

 Jak nazywają cię koleżanki z boiska?
 Głównie zdrobniale od imienia, czyli Doma, Domcia.

 Najlepsze barwy to….?
 W moim sercu są to barwy żółto – czerwone.

 Twój wzór sportowca.
 Moim wzorem sportowca jest Jakub Błaszczykowski. Jego postawa na boisku oraz charakter i waleczność, jaką się wykazywał są godne naśladowania. Nie bez powodu mój numer na koszulce to “16”.

Jacek Piotrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!