Bez pomysłu, bez ładu, bez nadziei? Austria pokazała miejsce w szeregu
eliminacje Mistrzostw Europy Kadra A Reprezentacje Świat

Bez pomysłu, bez ładu, bez nadziei? Austria pokazała miejsce w szeregu

 Zero punktów, jeden gol. Nie tak miało to wyglądać. ‘Rozczarowanie, mniej z wyniku, chociaż Austria dominowała cały mecz zdecydowanie; bardziej z gry i zarządzania meczem’- tak na gorąco komentował spotkanie na portalu X były szkoleniowiec Górnika Łęczna Robert Makarewicz.

 Spotkanie rozpoczęło się odważnie z naszej strony, bez kompleksów, z Polkami próbującymi narzucić swoje tempo gry Austriaczkom. Niestety, już po kwadransie gry to rywalki wyszły na prowadzenie za sprawą Sarah Puntigam, która skutecznie wykorzystała sytuację w polu karnym.

Polkom zdecydowanie brakowało skuteczności i pomysłu na Jednakże, Biało-Czerwone nie poddały się i w drugiej połowie gry zdołały wyrównać za sprawą Eweliny Kamczyk, która zdobyła wspaniałego gola z ponad dwudziestu metrów. Dominowały jednak przyjezdne.

 Radość naszym zawodniczkom nie trwała długo, bowiem Austriaczki szybko odzyskały prowadzenie po golu Lilli Purtscheller. Na koniec, w doliczonym czasie gry, Eileen Campbell ustaliła wynik spotkania na korzyść Austrii.

Kolejne wyzwanie czeka polskie zawodniczki 31 maja, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z liderkami grupy – Niemkami.

Niestety, kolejna porażka polskiej reprezentacji kobiet nie napawa optymizmem. Mecz z Austrią był kolejnym odcinkiem z serii ‘brutalny powrót do rzeczywistości’. Silni europejscy średniacy pokazują nam, jak ostatnie lata przespaliśmy, a kampania 2023 w Lidze Narodów B była chyba maksem, który mógł ‘wycisnąć’ obecny sztab szkoleniowy. Czas na zmiany? Póki jest co ratować? Czy będziemy udawać, że wszystko jest dobrze? Stać nas na więcej!

9 kwietnia 2024, 18:00 – Stadion Miejski w Gdyni
Polska vs Austria 1:3
Ewelina Kamczyk 55 – Sarah Puntigam 15, Lilli Purtscheller 65, Eileen Campbell 90

sędziowała: Stéphanie Frappart (Francja)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Oliwia Woś, Martyna Wiankowska (90,  Klaudia Lefeld) – Natalia Padilla Bidas (73, Natalia Wróbel), Wiktoria Zieniewicz, Dominika Grabowska,  Ewelina Kamczyk, Klaudia Jedlińska (58, Kayla Adamek) – Ewa Pajor.

Austria: Manuela Zinsberger – Katharina Schiechtl (72,  Annabel Schasching), Marina Georgieva, Virginia Kirchberger, Verena Hanshaw – Lilli Purtscheller (72, Viktoria Pinther), Celina Degen, Sarah Puntigam,  Marie Höbinger (73, Nicole Billa), Barbara Dunst (81, Julia Hickelsberger) – Eileen Campbell (90,  Lisa Kolb).

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!