Austria. Rewelacja dwóch ostatnich Euro. Jest się kogo obawiać
eliminacje Mistrzostw Europy Reprezentacje Świat

Austria. Rewelacja dwóch ostatnich Euro. Jest się kogo obawiać

 Austriaczki, zajmujące 17. miejsce w rankingu FIFA, zawsze stanowiły trudnego przeciwnika dla Polek, co potwierdzają wyniki ich dotychczasowych starć.One już są tam, gdzie my dopiero chcemy być. Czyli już dwa razy z rzędu awansowały na Euro.

W 2017 i 2022 roku Austriaczki zakwalifikowały się do mistrzostw Europy, osiągając znaczące sukcesy. W pierwszym przypadku, podczas turnieju w Holandii odpadły dopiero w rzutach karnych z Danią w półfinale. Pięć lat później, na kolejnych mistrzostwach Europy, dotarły do ćwierćfinału, gdzie uległy Niemkom.

W pierwszym spotkaniu eliminacyjnym w Linzu, Austriaczki już w 17. minucie prowadziły 2:0 z Niemkami po dwóch golach Eileen Campbell, lecz ostatecznie przegrały 2:3

Jednym z groźniejszych będzie dziś Nicole Billa, napastniczka Hoffenheim która zbliża się do setnego meczu w kadrze. Groźna będzie też właśnie napastniczka Freiberga Campbell, czy pomocniczka Barbara Dunst z Eintrachtu Frankfurt. W bramce króluje Manuela Zinsberger z londyńskiego Arsenalu.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!