Islandia sprowadziła na ziemię [wideo]
eliminacje Mistrzostw Europy Kadra A Reprezentacje Świat

Islandia sprowadziła na ziemię [wideo]

 Niestety. Sen się skończył. Reprezentacja Polski w pierwszym starciu eliminacyjnym Mistrzostw Europy musiała uznać wyższość reprezentacji Islandii, przegrywając na wyjeździe aż 0:3.

 Już na samym początku spotkania było widać, że nasze zawodniczki będą miały trudne zadanie. Pomimo kilku obiecujących sytuacji, zwłaszcza w wykonaniu Ewy Pajor, Polki nie zdołały wykorzystać swoich okazji. Przeciwniczki natomiast potrafiły skutecznie wykorzystać swoje szanse, czego efektem było prowadzenie gospodyń po pierwszej połowie.

Niestety, błędy w defensywie oraz brak skuteczności w ataku przyczyniły się do kolejnych dwóch trafień dla drużyny Islandii. Zespół z ‘kraju gejzerów’ wykorzystał każdą okazję, prowadząc grę w sposób zdecydowany i skuteczny.

Choć nasze zawodniczki starały się odwrócić losy spotkania, niestety nie udało im się zmienić wyniku na swoją korzyść. Islandki wygrały 3:0, zadając tym samym bolesną lekcję naszym piłkarkom.

 Należy jednak pamiętać, że droga do mistrzostw nie kończy się na jednym meczu. Pomimo nieudanego startu, polskie zawodniczki mają jeszcze szansę na poprawę swojej sytuacji w grupie eliminacyjnej. Przed nimi kolejne spotkania, w których będą musiały pokazać charakter i determinację.

Trzeba również podkreślić, że grupa eliminacyjna nie jest łatwa. Oprócz Islandii Polki będą musiały stawić czoła także Austrii i Niemcom. Konkurencja jest silna, ale nasze zawodniczki mają potencjał, by walczyć o awans na turniej finałowy.

Najbliższe starcie, które odbędzie się na własnym boisku, daje polskim kibicom nadzieję na lepszy wynik. Biało-Czerwone zmierzą się z Austriaczkami, mając szansę na odrobienie strat i pokazanie prawdziwego potencjału naszej reprezentacji.

Mimo trudnego startu polskie piłkarki mają wsparcie swoich kibiców i wiarę we własne umiejętności. Trzeba im teraz zaufać i wspierać w kolejnych wyzwaniach, jakie przyniosą eliminacje do Euro 2025.

 


5 kwietnia 2024, 18:45 – Kópavogur (Kópavogsvöllur)
eliminacje Mistrzostw Europy
Islandia vs Polska 3:0 (2:0)
Małgorzata Mesjasz 42 s, Diljá Ýr Zomers 43, Sveindís Jane Jónsdóttir 66

widzów: 1152.

Islandia: Fanney Inga Birkisdóttir – Guðrún Arnardóttir, Glódís Perla Viggósdóttir, Ingibjörg Sigurðardóttir, Sædís Rún Heiðarsdóttir (83, Guðný Árnadóttir) – Alexandra Jóhannsdóttir (83, Amanda Jacobsen Andradóttir), Karólína Lea Vilhjálmsdóttir (72, Selma Sól Magnúsdóttir), Hildur Antonsdóttir – Diljá Ýr Zomers (72, Sandra María Jessen), Bryndís Arna Níelsdóttir (67, Hlín Eiríksdóttir), Sveindís Jane Jónsdóttir.

Polska: Kinga Szemik – Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Oliwia Woś, Martyna Wiankowska (83, Oliwia Domin) – Dominika Grabowska, Wiktoria Zieniewicz, Ewelina Kamczyk – Natalia Padilla Bidas (76,  Natalia Wróbel), Ewa Pajor (76,  Nikola Karczewska), Kayla Adamek (67, Klaudia Jedlińska).

 

Merry Piotrowska

2 Comments

  • Anonim 6 kwietnia 2024

    zamiast wjechac na nie to nic sie nie dzualo po dwa zero nalezy wjechac na nie i nie wypuszczac z polowy niemki pokazaly jak to sie robi

  • Anonim 7 kwietnia 2024

    wymienić natychmiast na obronie MATYSIK,same błędy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!