[EURO U17]: Nie jest źle. Znamy rywalki ‘Aniołków Kasprowicza’ na Euro w Szwecji
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

[EURO U17]: Nie jest źle. Znamy rywalki ‘Aniołków Kasprowicza’ na Euro w Szwecji

 Dziś (26.03) w ceremonii w ratuszu w Lund zostały rozlosowane grupy turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17. Polki trafiły do grupy z Hiszpanią, Belgią i Portugalią.

Druga grupa zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż oprócz Szwecji, która automatycznie zajęła pierwsze miejsce jako gospodarz, znalazły się w niej również Norwegia, Anglia i Francja. To Istna ‘grupa śmierci’.

Terminarz rozgrywek jest już ustalony – mecze grupowe będą miały miejsce w dniach 5, 6, 8, 9, 11 i 12 maja na dwóch stadionach: Malmö Idrottsplats w Malmö oraz Klostergårdens Idrottsplats w Lund. Najlepsze zespoły zmierzą się w półfinałach 15 maja, by potem stoczyć decydujące pojedynki o złoto i srebro 18 maja w Lund oraz o brązowy medal 18 maja w Malmö.

Jednak to nie koniec emocji – oprócz gloryfikacji na arenie europejskiej, Mistrzostwa Europy są także kwalifikacją do Mistrzostw Świata U-17 w 2024 roku. Trzy drużyny z Europy będą miały szansę zabezpieczyć sobie miejsca na tej międzynarodowej imprezie, która odbędzie się na Dominikanie.


  • Grupa A: Szwecja (gospodarze), Norwegia, Anglia, Francja
  • Grupa B: Hiszpania, Belgia, Polska, Portugalia

 

 

 

Merry Piotrowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!