Mistrzostwa Europy do lat 17: Losowanie grup już we wtorek! Na kogo trafią Polki?
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

Mistrzostwa Europy do lat 17: Losowanie grup już we wtorek! Na kogo trafią Polki?

 We wtorek, 26 marca o godzinie 11:00, w malowniczym Lund odbędzie się losowanie finałowego turnieju Mistrzostw Europy do lat 17. Poznamy rywalki polskiej reprezentacji, która pod wodzą selekcjonera Marcina Kasprowicza pierwszy raz w historii drugi raz z rzędu awansowała na turniej finałowy.

 W tegorocznej edycji finałów zakwalifikowały się osiem drużyn, które już teraz przygotowują się do niezwykle intensywnych zmagań. Belgia, Anglia, Francja, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania oraz gospodarze, Szwecja – to właśnie te drużyny staną do rywalizacji na szwedzkich boiskach.

 Reprezentacje zostaną podzielenie na dwie czteroosobowe grupy, wraz z siedmioma pozostałymi drużynami, które awansowały po drugiej rundzie kwalifikacji. Procedura losowania będzie przestrzegana w najdrobniejszych szczegółach, aby zapewnić uczciwość i równość szans dla wszystkich zespołów.

Finały Mistrzostw Europy UEFA Kobiet do lat 17 odbędą się w dniach 5–18 maja, a kibice będą mieli okazję śledzić pojedynki na stadionach Malmö Idrottsplats w Malmö oraz Klostergårdens Idrottsplats w Lund. Walka będzie zacięta, a stawką nie tylko prestiż mistrzostwa, ale również kwalifikacja do Mistrzostw Świata U-17 2024.

Do półfinału awansuje po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a zwycięzca zostanie wyłoniony trzy dni później, w niezwykle ekscytującym finale. Warto zaznaczyć, że Mistrzostwa Europy UEFA Kobiet do lat 17 będą także kwalifikacją do światowego turnieju, który odbędzie się na Dominikanie. Trzy europejskie drużyny zapewnią sobie miejsce na tym prestiżowym wydarzeniu, które będzie trwać od 16 października do 3 listopada.

 

Joanna Kalinowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!