[UWCL]: Show Chelsea w Amsterdamie. 35 tysięcy na trybunach! [WIDEO]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

W widowiskowym starciu na Johan Cruyff Arena Chelsea z Ajaxem wygrała 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń. Mecz, który zgromadził około 35 000 widzów, dostarczył wiele emocji i dramatycznych momentów!

Już na początku to Chelsea szybko przejęła inicjatywę, zdobywając bramkę w ciągu pierwszych dwudziestu minut. Gol Lauren James, początkowy został uznany za spalony, ale po konsultacji z systemem VAR decyzja została zmieniona, a bramka została zaliczona.

Później nie kto inny jak Guro Reiten pod koniec pierwszej połowy umieściła piłkę w siatce, jednak sędzia po analizie VAR dopatrzyła się spalonego Sjoeke Nüsken. Nie przeszkodziło to jednak temu duetowi z Chelsea w zdobyciu kolejnej bramki, gdy Nüsken skutecznie wykorzystała dośrodkowanie Reiten. Tutaj już bez żadnych wątpliwości.

W drugiej połowie bramkarka gospodyń Regina van Eijk miała kilka znaczących interwencji, ale Chelsea nadal naciskała. Ostatni gol padł w 83. minucie, kiedy to Catarina Macario dośrodkowała precyzyjnie, a Nüsken głową zdobyła swoją drugą bramkę tego spotkania.

Rewanż pomiędzy tymi zespołami odbędzie się na Stamford Bridge w środę, 27 marca o godzinie 21:00. Będzie to niezwykle ważne spotkanie, które powinno przypieczętować awans zespołu z Londynu do kolnego półfinału Ligi Mistrzyń.