Wielkie emocje! Za nami Fujitsu Mistrzostwa Polski Kobiet w Siatkonodze – Rzgów 2024.
Polska

Wielkie emocje! Za nami Fujitsu Mistrzostwa Polski Kobiet w Siatkonodze – Rzgów 2024.

Wspaniała atmosfera i wielkie sportowe emocje towarzyszyły Fujitsu Mistrzostwom Polski Kobiet w Siatkonodze – Rzgów 2024.

Andżelika Błoch vs Agnieszka Jarczak / Foto: Lens Strong

W piątej edycji kobiecych mistrzostw wystartowało siedem drużyn. W gronie uczestniczek mieliśmy sporo debiutantek z różnych części Polski. Jednak rywalizacja o medale ostatecznie rozstrzygnęła się w gronie znanych już futnetowych marek.

Do finałowej czwórki pewnie awansowały drużyny Zawiszy Rzgów, Blokers Łódź, Atomu Futnet i Astorii Szczerców Junior.

W półfinałach faworytki nie zawiodły i tym samym czwarty z rzędu finał pomiędzy łódzkimi Blokerkami a rzgowskimi Zawiszankami, stał się faktem.

Atom Futnet / Foto: Lens Strong

Wcześniej jednak czekała nas rywalizacja o brązowy medal, w której świetną dyspozycję na tym turnieju potwierdziły popularne Atomówki, pokonując 3:0 najmłodsze w stawce Astorianki.

Wszyscy kibice, zarówno ci zgromadzeni na hali GOSTiR Rzgów, jak i Ci przed ekranami, spodziewali się finału na najwyższym futnetowym poziomie. Nie zawiedli się!

 

Drużyny przez całe spotkanie zamieniały się inicjatywą i do samego końca nie można było być pewnym kto sięgnie po złoto. Singla wygrała Ola Kurczewska z Zawiszy, Blokerki wyrównały w grze podwójnej. Po trójkach ponownie na prowadzenie wyszły Zawiszanki, ale w drugim pojedynku deblowym górą znów były Blokerki. Po raz kolejny o mistrzostwie Polski musiał zadecydować piąty pojedynek, w królewskiej dyscyplinie futnetu, grze potrójnej.

Agnieszka Jarczak vs Angelika Puchalska / Foto: Lens Strong

Decydujący pojedynek trójkowy był czystą esencją futnetu. Mocne ataki, techniczne skróty, piękne odbiory, precyzyjne rozegrania i efektowne bloki, których nawet widzowie nie znający dobrze tego sportu, nie mogli nie docenić.

W decydującej fazie seta świetna dyspozycja MVP turnieju, Agnieszki Jarczak, pozwoliła wyjść na kilkupunktowe prowadzenie i to Zawiszanki sięgnęły po mistrzostwo Polski, wygrywając cały finał z łódzkimi Blokerkami 3:2.

Poza wielkimi sportowymi emocjami, imprezie towarzyszyło mnóstwo konkursów i dodatkowych atrakcji dla uczestniczek i kibiców, zorganizowanych dzięki wsparciu licznych partnerów wydarzenia, na czele z partnerem tytularnym firmą Fujitsu.

Ola Kurczewska, Mariola Kopytowska, Agnieszka Jarczak, Paulina Łężak – mistrzynie Polski / Foto: Lens Strong

Uczestniczki mistrzostw Polski wróciły do domów nie tylko z świetnymi wspomnieniami, ale również z licznymi upominkami. Zawodniczki otrzymały nagrody o łącznej wartości przekraczającej 20 000 złotych.

Z wielką przyjemnością patrzy się, jak z roku na rok rośnie poziom gry najlepszych polskich zawodniczek, ale jeszcze bardziej cieszy pozytywny obraz i wspaniała atmosfera panująca na tych mistrzostwach. Dziewczyny, które przyjeżdżają po raz pierwszy na futnetowe rozgrywki, świetne odnajdują się w tym uśmiechniętym, sportowym klimacie i dodają mnóstwo kolorytu temu wydarzeniu. – krótko podsumowuje Michał Kłosiński, trener reprezentacji Polski w futnecie – Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tych mistrzostw, czy poprzez wsparcie materialne, czy też poświęcając dla Polskiego Futnetu swój czas i pracę.

Zakończenie turnieju / Foto: Lens Strong

KLASYFIKACJA

1. Zawisza Rzgów

2. Blokers Łódź

3. Atom Futnet

4. Astoria Szczerców Junior

5. Klub Piłkarski Kobierzyce

6. Pink Panters

7. Play Kontra

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP: Agnieszka Jarczak (Zawisza Rzgów)

VICE MVP: Angelika Puchalska (Blokers Łódź)

II VICE MVP: Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)

Najlepsza serwująca: Joanna Sadowska (Atom Futnet)
Najlepsza smeczerka: Agnieszka Jarczak (Zawisza Rzgów)
Najwszechstronniejsza zawodniczka: Angelika Puchalska (Blokers Łódź)

Najlepsza blokująca: Andżelika Błoch (Blokers Łódź)
Najlepsza przyjmująca: Paulina Łężak (Zawisza Rzgów)
Najlepsza rozgrywająca: Izabela Toczek (Atom Futnet)

Najlepsza singlistka: Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)

Zwyciężczyni ZINA Futnet Challenge: Edyta Rząd (KP Kobierzyce)

MVP turnieju Agnieszka Jarczak / Foto: Lens Strong

Transmisję z mistrzostw zrealizowaną przez Hattrick.tv można obejrzeć na kanale YouTube Polskiego Futnetu: https://www.youtube.com/@polskifutnet

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz miasta Rzgowa Mateusz Kamiński.

 

Redakcja

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!