Emocje do ostatnich sekund! Dziewiętnastki wyszarpały wygraną z Portugalią!
#WU19 Reprezentacje Świat

W sobotnie popołudnie reprezentacja U19 zmierzyła się ze swoimi rówieśniczkami z Portugalii na Stadionie Miejskim w Albufeirze. Po bardzo dobrym meczu podopieczne Katarzyny Barcewicz wygrały 3:2.

Lepiej rozpoczęły się Polki, które już na początku wyszły na prowadzenie po golu Jagody Cyraniak, który zwierzył szybki atak. Jeszcze przed przerwą świetna Lara Martins wyprowadziła gospodynie na prowadzenie ustrzelając dublet.

W drugich czterdziestu pięciu minutach to  Portugalia po raz kolejny miała największe szanse, mając okazję do zdobycia gola. Jednak to Polki pokazały determinację. Najpierw wyrównała Julia Gutowska, a w samej końcówce wprost z rzutu wolnego wynik na 3:2 ustaliła Paulina Piksa.

W ostatnim meczu turnieju zagramy we wtorek 27 lutego z Austrią (godz. 11.00 Estádio Municipal da Bela Vista).

0:1 Jagoda Cyraniak (6’)

1-1 Lara Martins (26’),

2-1 Lara Martins (45’),

2-2 Julia Gutowska (55’),

2-3 Paulina Piksa (89’)

POLSKA: Kinga Seweryn – Oliwia Bałdyga, Maja Kuleczka, Oliwia Szewczyk (Gabriela Lewicka, INT); Martyna Gąsiorek, Paulina Piksa, Julia Jędrzejewska (Paulina Guzik, 72′), Magdalena Półrolniczak (Wiktoria Sroka, 65′),  Jagoda Barlewicz; Julia Piętakiewicz (Zuzanna Grzywińska, 65′) i Julia Gutowska (Aleksandra Bogucka, 72′)