Szwajcarki za silne. Gorzka porażka Reprezentacji Polski
Kadra A Reprezentacje Świat

Wchodzimy na szczebel wyżej, niestety zaczynamy ten rok od falstartu. W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym w 2024 roku reprezentacja Polski przegrała 1:4 ze Szwajcarią w hiszpańskiej Marbelli.

Początek spotkania nie napawał optymizmem, gdy już w szóstej minucie doszło do niefortunnego samobójczego gola Wiktorii Zieniewicz po zagraniu Sydney Schertenleib. Mimo szybkiej szansy na wyrównanie po rzucie karnym podyktowanym w 16. minucie… nasza liderka Ewa Pajor uderzyła prosto w bramkarkę przeciwniczek, Elvirę Herzog. Szwajcarki były bliskie podwyższenia prowadzenia, ale strzał młodej Schertenleib minął górną poprzeczkę.

Niezrażone stratą, polskie piłkarki starały się odpowiedzieć, jednak niewykorzystane szanse Kamczyk i Grabowskiej wpisywały się w obraz zbyt słabych uderzeń. Przed przerwą Szwajcark zdobyły drugiego gola po błędzie naszej defensywy. Celne uderzenie Aurelie Csillag oraz skuteczność Alayah Pilgrim zakończyły pierwszą połowę wynikiem 0:2 na korzyść przeciwniczek.

Po przerwie Polki zdawały się być była bardziej aktywne, poszukując bramki kontaktowej. Udało się to dopiero w 62. minucie. Elvira Herzog skutecznie odbiła piłkę pod nogi Ewy Pajor, a ta trafiła w słupek, jednak piłka odbiła się pod nogi Kayli Adamek, która wbiła piłkę do bramki Szwajcarek.

Niestety, cztery minuty później kolejny błąd obrony przyczynił się do trzeciego gola Szwajcarek. Zdecydowane nieporozumienie między Grabowską a Szymczak wykorzystała Ramona Bachman, podając piłkę do Noemi Yvelij, która skutecznie pokonała Kiedrzynek. Pięć minut później, kolejna kontra Szwajcarii doprowadziła do czwartego gola, gdy Alisha Lehmann uciekła polskiej obronie i skierowała piłkę do bramki.

Drugie starcie ze Szwajcarią już niebawem, bo 27 lutego o godzinie 17:00, także w Marbelli. Czy polskie piłkarki zdołają odrobić straty i pokazać, że pierwszy mecz był jedynie niefortunnym epizodem?