Ruszyło zgrupowanie przed Szwajcarią
Kadra A Reprezentacje Świat

Ruszyło zgrupowanie przed Szwajcarią

Marbella staje się miejscem intensywnych przygotowań dla reprezentacji Polski kobiet, której celem jest sukces w drugiej edycji Ligi Narodów oraz kwalifikacje do mistrzostw Europy 2025. Przez najbliższe dni biało-czerwone zmierzą się w dwóch spotkaniach towarzyskich z reprezentacją Szwajcarii, a kibice będą mogli śledzić ich występy na kanale YouTube Łączy Nas Piłka TV.

 W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w hiszpańskiej Marbelli, co stanowi ważny etap w przygotowaniach do drugiej edycji Ligi Narodów. To jednocześnie pierwsza okazja dla zawodniczek, aby potrenować wspólnie pod okiem selekcjoner Niny Patalon przed nadchodzącymi wyzwaniami.

Dwa towarzyskie starcia z Szwajcarią

 Podczas zgrupowania w Marbella Football Center, polskie piłkarki rozegrają dwa towarzyskie pojedynki z reprezentacją Szwajcarii. Pierwsze starcie już w najbliższy piątek, 23 lutego, a drugie we wtorek, 27 lutego. Obydwa mecze zaplanowano na godzinę 17:00 i będą transmitowane na kanale YouTube ‘Łączy Nas Piłka TV’, umożliwiając kibicom śledzenie formy swoich ulubionych zawodniczek.

Priorytety przed Ligą Narodów

 Polskie piłkarki przygotowują się do zmagań w dywizji A drugiej edycji Ligi Narodów, która jednocześnie stanowi eliminacje do mistrzostw Europy 2025. Pierwsze spotkania Ligi Narodów są zaplanowane na kwiecień, a już 5 marca poznamy grupowe rywalki Polski.

Selekcjoner Nina Patalon ma zatem kilka tygodni, aby doszlifować formę swoich podopiecznych i ustalić optymalny skład przed ważnymi rozgrywkami. Oczekuje się, że doświadczona trenerka wykorzysta zgrupowanie w Marbelli do ustawienia taktyki i doszlifowania elementów gry zespołowej.

 

Cel: Mistrzostwa Europy 2025

 Dla polskich piłkarek udział w drugiej edycji Ligi Narodów ma kluczowe znaczenie, ponieważ stanowi to jednocześnie szansę na awans do mistrzostw Europy 2025. Ambicje reprezentacji Polski są wysokie, a zawodniczki gotowe są poświęcić się na boisku, aby osiągnąć ten prestiżowy cel.

Kibice mogą być pewni, że reprezentacja Polski kobiet jest w pełni zaangażowana w przygotowania i da z siebie wszystko na każdym etapie rywalizacji. 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!