Transferowe ruchy Stomilanek
Ekstraliga Polska

Transferowe ruchy Stomilanek

 Trwają intensywne przygotowania do rundy wiosennej Orlen Ekstraligi. W najlepsze otwarte jest okienko transferowe. Kluby nie próżnują. Okupujące ostatnie miejsce w tabeli Stomilanki budują intensywnie kadrę na wiosnę. 

Z klubem pożegnały się na cztery zagraniczne zawodniczki: Fran Cupertino, Martą Vidal,  Maleah Milner i Maria Contreras. Już klub znalazł następczynie, bardziej ograne na polskich boiskach. 

Ogłoszono już trzy transfery. Z MKSu Myszków przyszła 18-letnia bramkarka Ewa Sikora. Młodzieżowa reprezentantka Polski grała wcześniej w barwach Czarnych Sosnowiec.

 W ataku lukę ma wypełnić Włoszka Federica Dall’ara, które przyszła do Stomilanek z pierwszoligowej Skry Częstochowa. Wcześniej terminował w Czarnych Sosnowiec. Do elity jednak weszła wraz z HydroTruckiem Radom.

Drugą napastniczką ma być Słowaczka Livia Potengova.
Jesienią w barwach drugoligowej Wandy Kraków zdobyła dwanaście goli w jedenastu spotkaniach. Wcześniej grała w Skrze Częstochowa, UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, czy Rysach Bukowina Tatrzańska.

 Trzecią, jeszcze nieogłoszoną zawodniczką według portalu olsztyn.com.pl ma być Jayda Brown z Belize. Jesienią zagrała w jednym spotkaniu Górnika Łęczna. 

 

Joanna Kalinowska

2 Comments

  • Anonim 11 lutego 2024

    Włoszka Federica Dall’ara, a gra w reprezentacji Polski xD Dziwne?

  • Anonim 12 lutego 2024

    Stomilanki mają ładne koszulki. Trzeba mieć naprawdę rozwiniętą górę aby wszystkie nazwy sponsorów się zmieściły.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!