Oficjalnie: AZS UJ Kraków zmienia się w KS Uniwersytet Jagielloński
Ekstraliga Polska

Oficjalnie: AZS UJ Kraków zmienia się w KS Uniwersytet Jagielloński

 W dniu 30 stycznia 2024 roku Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) podjął istotną decyzję dotyczącą przyszłości sekcji piłki nożnej kobiet AZS UJ Kraków. Uchwała nr I/24 pozwoliła na przekazanie zorganizowanego zespołu składników niematerialnych i materialnych tej sekcji na rzecz Stowarzyszenia Sportowego Klub Sportowy Uniwersytet Jagielloński.

Decyzja ta otwiera nowy rozdział dla piłki nożnej kobiet w Krakowie, zakładając dynamiczny rozwój pod skrzydłami nowego Stowarzyszenia. Zarząd PZPN podkreślał, że ta decyzja wynika z dążeń do umocnienia i rozbudowy infrastruktury piłki nożnej kobiet  Krakowie.

Zgodnie z art. 37 par. 1 pkt 29) Statutu PZPN, a także w zw. z par. 18 ust.5 i par. 19 ust. 1 Uchwały nr XII/194 Zarządu PZPN o członkostwie, Zarząd PZPN wyraził zgodę na zbycie (przekazanie) zespołu składników niematerialnych i materialnych sekcji piłki nożnej kobiet przez AZS UJ Kraków na rzecz Stowarzyszenia Sportowego Klub Sportowy Uniwersytet Jagielloński. Jest to zdecydowany krok w kierunku dalszego rozwoju piłki nożnej kobiet.

Decyzja Zarządu PZPN jest spójna z wcześniejszymi postanowieniami uchwały nr 1/Z/2024 z dnia 15 stycznia 2024 roku Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, co potwierdza kompleksowość działań podejmowanych na rzecz promocji i rozwoju kobiecej piłki nożnej w regionie.

Przekazanie sekcji piłki nożnej kobiet AZS UJ Kraków na rzecz Stowarzyszenia Sportowego Klub Sportowy Uniwersytetu Jagiellońskiego to także doskonała okazja do zacieśnienia współpracy między uczelnią a sportem. Oczekuje się, że nowa struktura organizacyjna przyniesie korzyści zarówno dla zawodniczek, jak i dla samego klubu, umacniając pozycję Uniwersytetu Jagiellońskiego w świecie piłki nożnej.

Joanna Kalinowska

1 Comment

  • Anonim 11 lutego 2024

    Zmiana bez sensu. Zupełnie.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!