Stało się. Legia zagra w Pierwszej Lidze
I liga Polska

Stało się. Legia zagra w Pierwszej Lidze

 Stało się to, o czym pisaliśmy już latem. Pół Warszawy zaprzeczało.. a jednak. Drużyna Legii Warszawa przejęła udziały w Orlen I Lidze Kobiet, zajmując miejsce SWD Wodzisław Śląski. To wydarzenie nie tylko przyniosło zmianę w strukturze ligowej, ale także zaowocowało stworzeniem nowej spółki – Legionistki sp. z o.o., która kompleksowo zarządzać będzie sportowym i biznesowym aspektem zespołu. Zatem już wiosną z ligi znika SWD, a w zamian z pełnym dorobkiem punktowym jesieni pojawi się Legia. 

Decyzja o przejęciu aktywów SWD Wodzisław Śląski przez Legionistki sp. z o.o. wynikała z problemów finansowych tamtejszego klubu. Nowa spółka, będąca inicjatywą Legii Warszawa i Legii Soccer Schools, ma ambicje stworzenia innowacyjnego i przyszłościowego projektu na rynku sportowym. 

Amanda Moura Pietrzak, członek zarządu Legionistki sp. z o.o., podkreśla ambicje projektu, mówiąc: “Tworzymy projekt, który będzie innowacyjną i przyszłościową propozycją na rynku sportowym. Piłka nożna kobiet w Polsce musi dołączyć do dynamiki jej rozwoju na całym świecie. Chcemy być impulsem do zmian, wykreowania mody i popularyzacji tej dyscypliny, dzięki wejściu na nowy poziom organizacji, sponsoringu i medialności.”

Historia zaangażowania Legii Warszawa w rozwój piłki nożnej kobiet sięga 2020 roku, kiedy to powołano do życia drużynę Legia Ladies. Zespół ten odniósł sukcesy, awansując z IV do III ligi i zdobywając dwukrotnie Mazowiecki Puchar Polski. Aktualnie w ramach Legia Soccer Schools funkcjonuje sześć żeńskich drużyn w różnych kategoriach wiekowych.

Nowym trenerem drużyny Legia Ladies został Maciej Anglart, były opiekun Pragi Warszawa. Kadra zespołu będzie tworzona przez wyselekcjonowane piłkarki Legia Ladies, zawodniczki z Wodzisławia oraz nowe talenty. Szkolenie młodych zawodniczek nadal pozostaje w obszarze Legia Soccer Schools.

Legionistki sp. z o.o. uzyskały wszystkie wymagane pozwolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, co pozwala na pełne uczestnictwo w Orlen I Lidze Kobiet. Drużyna Legii Warszawa Ladies przystępuje do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2023/24. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne kroki, jakie ta dynamiczna drużyna podejmie na boisku i poza nim.

Joanna Kalinowska

1 Comment

  • Anonim 10 lutego 2024

    A co na to pan Mieczysław Kieca?

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!