Nowa gwiazda Pogoni Szczecin!
Ekstraliga Polska

Nowa gwiazda Pogoni Szczecin!

 Pogonia Szczecin z dumą ogłasza nowe wzmocnienie swojego zespołu – Zoe Maxwell, utalentowana reprezentantka Trynidadu i Tobago, dołączyła do szeregów liderek Ekstraligi. W wieku zaledwie 24 lat, Maxwell już zdążyła zaimponować swoim umiejętnościami zarówno na amerykańskich boiskach, jak i w izraelskim Hapoelu Ra’anana.

Urodzona w 2000 roku, Zoe Maxwell odznacza się nie tylko piłkarskim talentem, ale również świetnym dorobkiem edukacyjnym. Ukończyła Irvington High School oraz Brown University, gdzie pełniła zaszczytną rolę kapitanki w obu szkolnych drużynach piłkarskich. Jej doświadczenie i przywództwo na boisku z pewnością pomorze Pogoni Szczecin w walce o historyczne Mistrzostwo.

Przed przystąpieniem do Pogoni, Maxwell reprezentowała barwy Hapoelu Ra’anana w izraelskiej lidze. Jednak teraz skupia swoje umiejętności na wspieraniu Dumy Pomorza w polskich rozgrywkach. Zawodniczka posiada podwójne obywatelstwo – Stanów Zjednoczonych i Trynidadu i Tobago.

W 2023 roku Zoe Maxwell zadebiutowała w barwach reprezentacji Trynidadu i Tobago, biorąc udział w trzech spotkaniach kwalifikacyjnych do Złotego Pucharu CONCACAF. Jej zaangażowanie i determinacja na boisku zapewne będą stanowiły cenny wkład w rozwój polskiego żeńskiego futbolu.

Samą Maxwell cechuje nie tylko umiejętność gry na środku pola, ale także ogromne zaangażowanie i chęć ciągłego rozwoju. W wywiadzie udzielonym przed dołączeniem do Pogoni Szczecin, nowa nabyta zawodniczka wyznała: “Jestem niezwykle podekscytowana dołączeniem do Pogoni Szczecin. Jestem piłkarką grającą w roli środkowej pomocniczki, która ciężko pracuje na murawie, jestem też bardzo chętna do nauki zarówno na boisku, jak i poza nim.” Może jednak grać zarówno w defensywie jak i ofensywie. 

Maxwell zaprezentowała się również podczas testów sportowych w klubie tuż przed wyjazdem drużyny na obóz w Międzyzdrojach, a także w sparingach z AP Orlenem Gdańsk oraz Pogonią Tczew. Jej solidna etyka pracy, zdolność do motywowania zespołu w trudnych chwilach, oraz umiejętności defensywne i ofensywne stanowią cenne atuty, które mogą przynieść Pogoni Szczecin wiele sukcesów.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!