Ajax, PSG i BK Häcken w ćwierćfinale. Podsumowanie wtorku w Lidze Mistrzyń [WIDEO]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Po niezwykle emocjonujących wtorkowych spotkaniach drużyny Ajaxu, Paris Saint-Germain i BK Häcken dołączają do grona elitarnych zespołów, które zakwalifikowały się do ćwierćfinałów tegorocznej edycji prestiżowego. Znacznie zasługuje na uwagę również niesamowity występ Chelsea, która zakończyła fazę grupową bez żadnej porażki.

W jednym z najbardziej spektakularnych spotkań grupy D, Chelsea zdobyła przewagę nad Paris FC, triumfując z imponującym wynikiem 4:0. Zaczęła Fran Kirby otwierając wynik po precyzyjnym strzale z dalekiego słupka. Mia Fishel podkreśliła dominację Chelsea kiwnięciem głową w drugiej połowie. Guro Reiten i Maren Mjelde dołożyły swoje bramki po przerwie, czym zakończyły nadzieje gospodarzy.

W grupie C emocje sięgały zenitu, gdy Ajax zwyciężył z Romą 2:1. Elisa Bertoli dała Romie nadzieję, ale Tiny Hoekstra wyrównała dla Ajaksu. Drużyna holenderska awansowała, korzystając z niefortunnego rzutu rożnego, gdzie Zara Kramžar wpakowała piłkędo własnej bramki.

Paris Saint-Germain wygra grupę C, remisując z Bayernem w Monachium 2:2. Mimo dwukrotnego prowadzenia Bayernu dzięki bramkom Giulii Gwinn i Klary Bühl, PSG odpowiedziało za sprawą Tabithy Chawingi i nieszczęśliwego samobójczego trafienia na rzecz PSG w ostatnich minutach gry.

Zestawienie ośmiu drużyn, które awansowały do ćwierćfinałów, to zwycięzcy grup: Barcelona, Chelsea, Lyon, PSG, oraz wicemistrzowie: Ajax, Benfica, Brann i Häcken. Losowania ćwierćfinałów i półfinałów zaplanowano na 6 lutego o godzinie 13:00.