Dramat Kerr!
FA WSL Ligi Świat

Dramat Kerr!

 Chelsea FC ogłosiła w niedzielne popołudnie, że jedna z kluczowych postaci w swoim składzie, australijska reprezentantka Sam Kerr, doznała kontuzji zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) podczas obozu przygotowawczego w Maroku. Kontuzja ta wykluczy Kerr z gry na długi czas, stawiając przed nią wyzwanie powrotu do pełnej formy. Oznacz, to z całą pewnością koniec sezonu dla Kerr. 

Sam Kerr dołączyła do Chelsea w 2019 roku i od tego czasu zdobyła serca kibiców swoją skutecznością. Strzelając 99 goli w 128 meczach, stała się jednym z najskuteczniejszych napastniczek w światowym futbolu kobiecym. Jej wkład był nieoceniony w sukcesach Chelsea, obejmujących cztery Mistrzostwa Anglii, trzy Puchary, dwa triumfy w Pucharze Ligi oraz zdobycie Tarczy Dobroczynności Kobiet w 2020 roku.

 Kontuzja ACL to jednak trudny cios dla każdego sportowca, a dla Kerr oznacza to przerwę w grze i intensywny proces rehabilitacji. W najbliższych dniach zostanie poddana szczegółowym badaniom specjalistycznym, a lekarze klubowi opracują plan leczenia. Wspólnie z zespołem medycznym Chelsea, Kerr przystąpi do rehabilitacji, mającej na celu przywrócenie jej do pełnej sprawności fizycznej.

 Chelsea FC wyraziła wsparcie dla Kerr w trudnym okresie, a kibice z pewnością śledzą z zainteresowaniem postępy w procesie zdrowienia swojej ukochanej piłkarki. Mimo trudności, Chelsea wierzy, że Kerr wróci jeszcze silniejsza, gotowa kontynuować swoją imponującą karierę i dalej przyczyniać się do sukcesów zespołu na krajowym i międzynarodowym froncie.

 

JanekF

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!