Biało-Czerwone na szczycie. Grecja pokonana. Awans bez porażki! [foto, gole]
Kadra A Reprezentacje Świat

Biało-Czerwone na szczycie. Grecja pokonana. Awans bez porażki! [foto, gole]

fot. Jacek Stanisławek

 Reprezentacja Polski zakończyła pierwszą edycję kobiecej Ligi Narodów z imponującym rezultatem, z pięcioma zwycięstwami, na koniec pokonując Grecję 2:0 w ostatnim meczu dywizji B. Ewa Pajor i Kinga Kozak zapewniły Polkom zwycięstwo.

Ostatni mecz z Grecją był dla Polski już formalnością, ponieważ wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie 3. dywizji B dzięki zwycięstwu 1:0 nad Ukrainą. 

Mimo już zagwarantowanego awansu, Polki nie zwalniały tempa. Mecz z Grecją zaczął się odważnie, z Kingą Kozak blisko otwarcia wyniku już w 24. minucie. Choć jej strzał zakończył się na poprzeczce, to było tylko preludium do tego, co miało się wydarzyć później.

W 37. minucie Ewa Pajor popisała się strzałem, który zapewnił Polsce prowadzenie. Jej szybkość i precyzja sprawiły, że bramkarka rywalek była bezradna, a chorągiewka sędzii wreszcie poszła w górę.

Drugie trafienie przyszło przed upływem godziny gry za sprawą Kingi Kozak, która po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk znalazła się w idealnym miejscu, by skierować piłkę do siatki. Poprzeczka sprzyjała, a Polska zakończyła mecz z przewagą 2:0.

Tym samym Biało-Czerwone pożegnały się z inauguracyjną edycją Ligi Narodów kobiet z imponującym dorobkiem 16 punktów w 18 możliwych. To nie tylko potwierdzenie dominacji, ale także solidna podstawa przed zbliżającymi się eliminacjami do Euro. Z pewnością sukces w Lidze Narodów to krok w dobrą stronę dla polskiej reprezentacji, ale teraz przed nimi kolejne wyzwania i gra w Dywizji A.

 

fot. Jacek Stanisławek

fot. Jacek Stanisławek

5 grudnia 2023, 19:00 – ArcelorMittal Park, Sosnowiec
6. kolejka  Ligi Narodów grupa B3
Polska vs Grecja 2:0
Ewa Pajor 37, Kinga Kozak 59

sędziowała: Jelena Pejković (Chorwacja).
widzów: 3694

Polska: Kinga Szemik – Kayla Adamek (46, Natalia Padilla-Bidas), Wiktoria Zieniewicz, Oliwia Woś, 6. Sylwia Matysik – Ewelina Kamczyk (82, Nadia Krezyman), Tanja Pawollek, Kinga Kozak (90, Oliwia Domin), Adriana Achcińska (71, Emilia Szymczak), Martyna Wiankowska – Ewa Pajor.

Grecja: Zí Nássi – María Paterná, María Palamá, Dané Sidirá (82, María Kapníssi), María Mítkou – Ἰoánna Chamalídou (82, Ifigénia Georgantzí), Eléni Márkou (66, Georgía Chalatsogiánni), Eléni Kakaboúki, Veatríki Sarrí, Vassilikí Giannaká (46,  Athanassía Moraḯtou) – Anastassía Spyridonídou (66, Dané Kaldarídou).

fot. Jacek Stanisławek
fot. ; uefa.com
fot. Jacek Stanisławek

JanekF

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!