Wielkie zmiany w reprezentacyjnym futsalu!
Futsal kobiet Polska

Wielkie zmiany w reprezentacyjnym futsalu!

 Na kongresie FIFA w Hamburgu reprezentacyjny świat futsalu przeżywa kolejne zmiany. UEFA ogłosiła odwołanie edycji Mistrzostw Europy UEFA w futsalu kobiet na lata 2024–25 i zamiast tego wprowadzenie czteroletniego cyklu z kolejnym turniejem finałowym w 2027 r. Ma to bezpośredni związek z pierwszymi Mistrzostwami Świata zaplanowanymi na 2025 rok. 

Jedną z kluczowych zmian jest zwiększenie liczby drużyn biorących udział w turnieju finałowym z czterech do ośmiu. To oznacza, że więcej drużyn będzie miało szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, co z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój futsalu kobiet w Europie. Ostatnie edycje eliminacji, pokazały iż nasza kadra dwukrotnie już by się znalazła w najlepszej ósemce Europy!

Decyzja o odwołaniu Mistrzostw Europy na rzecz nowego cyklu i zwiększeniu liczby drużyn to wyraz zaangażowania UEFA w rozwój futsalu kobiet oraz dalsze popularyzowanie tej dyscypliny. Zmiany te mogą przynieść nowe możliwości dla drużyn, a także zwiększyć zainteresowanie kibiców, co wpłynie pozytywnie na rozwój futsalu kobiet w Europie.

 

Merry Piotrowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!