Wspominamy… młode piłkarki, które odeszły za wcześnie…
Polska Publicystyka

Wspominamy… młode piłkarki, które odeszły za wcześnie…

 Były młodymi piłkarkami, dziewczynami z różnych części Polski, wszystkie łączyła pasja do piłki nożnej. Dziś już ich z nami nie ma.

W marcu minie osiemnaście lat od tego tragicznego wydarzenia. Stilon Gorzów Wielkopolski grał w Bogdańcu turniej towarzyski (19.03.2006), nagle na boisku zasłabła szesnastoletnia Natalia Stolarczyk. Nikt nie spodziewał się, co się stanie. Żaden ze świadków tego zdarzenia nie widział, że właśnie doświadcza jednej z tragiczniejszych chwil w historii kobiecego futbolu w Polsce. Dziewczyna w pewnym momencie na boisku zasłabła – tętno było niewyczuwalne, trenerzy podjęli próbę reanimacji. Gdy pojawiła się karetka, piłkarkę zabrano do szpitala w Gorzowie. Przez dobę lekarze walczyli o jej życie. Dzień po zasłabnięciu umiera w szpitalu na serce. Młodziutka Natalia mieszkała niedaleko Strzelec Krajeńskich (lubuskie). Nie wyobrażała sobie życia bez piłki nożnej. Była zdolną piłkarką.

– foto. olesnickisport.pl

 Był 10 lutego 2013 roku. W Świerznej na Dolnym Śląsku doszło do wypadku. Renault Scenic wypada z drogi i wpada do rowu. Szesnastoletnia Laura Szczepaniak jest jedną z pasażerek tego auta. Ciężko ranna została przewieziona helikopterem ratowniczym do jednego z wrocławskich szpitali. Po dwóch dniach umiera.

 Laura była zdolną zawodniczką UKS Bierutów. Ukończyła gimnazjum w Bierutowie, w chwili wypadku była uczennicą Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie. Jej koleżanki wraz z gimnazjum i UKS Bierutów od lat organizują turniej dla młodych piłkarek imienia Laury Szczepaniak.


 Katarzyna Troszczyńska zmarła niespodziewanie w wigilię 2014 roku. To ona tworzyła Piastovię Piastów od podstaw – od czasów pierwotnego MKS Piast Piastów. Nikt z osób, które ją znały nie może pogodzić się z taką stratą. Była pomocną koleżanką, prawdziwym szczerym człowiekiem. Osobą, która dawała innym więcej, niż miała sama. Na jej twarzy zawsze gościł uśmiech. Grała od początku w klubie z Piastowa, była jego wychowanką. Kasia na boisku dawała z siebie wszystko, nigdy nie odpuszczała. Dla piłkarek Piastovia, była i jest wzorem do naśladowania. Stała się legendą klubu.


Czasami jest tak, że sportowiec przegrywa najtrudniejszy mecz .. mecz o swoje życie. Julia Modrzejewska, młodziutka piłkarka AZS-u Włocławek taki mecz niestety przegrała.

W maju 2019 roku Julia nie przeszła ciężkiej operacji nowotworu mózgu. Podczas jej samoistnie pękła jej tętnic i już się nie obudziła. Pomimo tego, że grała tylko w czwartej lidze, śmierć piętnastoletniej zawodniczki poruszyła wiele serc.

 W sierpniu 2020 w Szczecinie zmarła niespodziewanie 26-letnia zawodniczka Błękitnych Stargard Paulina Socha.

Paulina urodziła się w Rawie Mazowieckiej, rozpoczynała swoją drogę piłkarską w klubie Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Od września 2013 była zawodniczką KP Błękitni Stargard. Grała w zespole w rozgrywkach pierwszej i drugiej ligi kobiet. Rozegrała pięćdziesiąt sześć spotkań ligowych, strzeliła cztery bramki.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: