Polski remisują z Serbią w meczu Ligi Narodów: Awans o KROK!
Kadra A Reprezentacje Świat

Polska zremisowała 1:1 z Serbią na wyjeździe w czwartej kolejce Ligi Narodów. To dobry wynik, który przybliża naszą reprezentację do awansu do elity. Aby go zapewnić, wystarczy pokonać Ukrainę lub Grecję w ostatnich dwóch meczach.

Polska objęła prowadzenie w 43. minucie, gdy Natalia Padilla-Bidas wykorzystała dobre dośrodkowanie Eweliny Kamczyk i strzałem głową pokonała bramkarkę gospodyń. Serbki wyrównały po przerwie, w 51. minucie, dzięki trafieniu Diny Blagojević, która wykorzystała precyzyjną wrzutkę Jeleny Canković z rzutu wolnego.

Obie drużyny miały swoje szanse na zwycięstwo, ale brakowało im skuteczności. W pierwszej połowie Tanja Pawollek trafiła w poprzeczkę, a Tijana Filipović strzeliła słabo z dobrej pozycji. W drugiej połowie Filipović ponownie zagroziła bramce Katarzyny Kiedrzynek, ale jej uderzenie minęło słupek. Z kolei Ewa Pajor niecelnie główkowała po zamieszaniu w polu karnym Serbii.

Polska ma teraz 8 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie B. Serbii i Ukrainie udało się zdobyć po 5 punktów, a Grecja ma tylko jeden. W ostatnich dwóch meczach Polska zmierzy się z Ukrainą (1 grudnia w Stalowej Woli) i Grecją (5 grudnia). Aby awansować do elity Ligi Narodów, wystarczy jej wygrać jeden z tych meczów.

Dla Eweliny Kamczyk było to osiemdziesiąte spotkanie w kadrze. Jubileusz też świętowała Sylwia Matysik, zakładając koszulkę z orzełkiem ‘na piersi’ po raz pięćdziesiąty.

31 października 2023, 19:00 – Stara Pazova (Sportski centar FSS)

Serbia vs Polska 1:1
Dina Blagojević 51 – Natalia Padilla-Bidas 43

Serbia: Milica Kostić – Marija Ilić (54, Miljana Ivanović), Violeta Slović, Nevena Damjanović, Tyla Jay Vlajnic – Allegra Poljak, Sara Pavlović, Jelena Čanković, Dina Blagojević (65, Vesna Milivojević), Tijana Filipović (83, Milica Mijatović) – Jovana Damnjanović.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Sylwia Matysik, Małgorzata Grec (61, Adriana Achcińska), Oliwia Woś, Martyna Wiankowska – Natalia Padilla-Bidas, Tanja Pawollek, Klaudia Lefeld (90, Natalia Wróbel), Dominika Grabowska,  Ewelina Kamczyk (69,  Kayla Adamek) – Ewa Pajor.