Stało! Niemcy, Belgia i Holandia złożyły wspólny wniosek o organizację Mundialu w 2027 roku.
Świat

Stało! Niemcy, Belgia i Holandia złożyły wspólny wniosek o organizację Mundialu w 2027 roku.

 Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej (RBFA), Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) i Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ogłosiły oficjalne wspólny wniosek o organizację Mistrzostw Świata 2027 roku. 

BNG2027 – skrót od Breaking New Ground oraz Belgia, Holandia, Niemcy – chce wytyczyć nowe możliwości i zagwarantować turniej na niespotykanym dotąd poziomie. Oferta BNG2027 sprawi, że uczestniczące reprezentacje i kibice doświadczą świętowania piłki nożnej w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu.

 Koncepcja logistyczna obejmuje najwyższej jakości połączenia noclegowe i transportowe i ma zapewnić kibicom wyjątkowe przeżycia. Mistrzostwa odbędą się w kompaktowym regionie na pograniczu trzech krajów, co oznacza znacznie krótszy czas podróży dla wszystkich zaangażowanych osób i pomoże osiągnąć ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, które leżą u podstaw całego planowania operacyjnego i logistycznego. Ma to zapewnić, że Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet w 2027 r. będą miały długoterminowy i pozytywny wpływ Niemcy, Holandię i Belgię

 Jednak Breaking New Ground nie ogranicza się tylko do ambicji związanych z samym turniejem lub trzema krajami-gospodarzami. Pomyślne zastosowanie BNG2027 powinno przyczynić się do osiągnięcia celu FIFA, jakim jest przyspieszenie i ugruntowanie rozwoju piłki nożnej we wszystkich 211 federacjach członkowskich oraz podniesienie kobiecej piłki nożnej na wyższy poziom Docelowo BNG2027 ma na celu zachęcenie dziewcząt i kobiet na całym świecie do postrzegania piłki nożnej jako możliwej drogi do emancypacji i samorealizacji. Oprócz „stania na boisku” jako zawodniczki, BNG2027 ma oczywiście również na celu zwiększenie ogólnego zainteresowania kobiecą piłką nożną – wśród mężczyzn, kobiet i aktorów społecznych ze wszystkich dziedzin.

Nadchodzące tygodnie skupią się na sfinalizowaniu oferty, która spełnia wymagania FIFA dotyczące organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2027 roku. FIFA będzie przyjmować zgłoszenia na kandydatów na gospodarzy do 8 grudnia 2023 r.

JanekF

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!