Polskie piłkarki triumfują nad Serbią w Lidze Narodów. Arcyważne punkty!
Kadra A Reprezentacje Świat

W emocjonującym spotkaniu Ligi Narodów, polskie piłkarki pokonały drużynę Serbii 2:1, zdobywając cenne trzy punkty i zbliżając się krokiem do zwycięstwa w swojej grupie. Pomimo pewnego prowadzenia 2:0 po pierwszej połowie, Polki musiały stawić czoła zdecydowanym Serbkom, które nie zamierzały łatwo oddać zwycięstwa. Siła liderek w postaci Ewy Pajor czy Katarzyny Kiedrzynek pozwoliły dowieźć arcyważne trzy punkty do końca.

Na trybunach pomimo fatalnej pogody pojawiło się 3880 widzów.

Pierwsza połowa meczu, rozgrywanego na stadionie w Tychach, była zdecydowanie pod dyktando Polek. Po zaledwie 17 minutach gry, Klaudia Lefeld znakomicie zagrała do Ewy Pajor, która próbowała podać piłkę do Natalii Padilli-Bidas. Niestety dla Serbek, Andjela Frajtović popełniła błąd i skierowała piłkę do własnej bramki, dając Polkom prowadzenie 1:0. To była pierwsza bramka w tym meczu, a zarazem początek dominacji naszej drużyny.

Polki kontynuowały nacisk na rywalki, a najgroźniejsze momenty tworzyła Ewa Pajor. W 42. minucie udowodniła swoją klasę, ruszając z kontratakiem i pewnie pokonując bramkarkę Serbii, skierowując piłkę przy bliższym słupku. To było drugie trafienie w meczu, co zwiększyło prowadzenie Polski na 2:0. Zarazem piękne uhonorowanie osiemdziesiątego występu w kadrę.

Serbki nie zamierzały jednak poddać się i w drugiej połowie wyszły na boisko zdecydowanie z większą determinacją. W 76. minucie, po błędzie obrony Polski, Tijana Canković zagrała piłkę do Neveny Damjanović, która skierowała ją między interweniującą Katarzyną Kiedrzynek a lewym słupkiem, zdobywając honorowego gola dla swojej drużyny.

Mimo że mecz miał swoje emocje i dramatyczne chwile, Polki zdołały utrzymać przewagę i wywalczyć trzy punkty. Jednak na minus można zapisać zdobytą przez Weronikę Zieniewicz żółtą kartkę, co oznacza, że nie zagra ona w rewanżowym spotkaniu z Serbią.

Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski, nie szczędziła instrukcji swoim zawodniczkom, które stały się nowymi liderkami w grupie Ligi Narodów. Teraz przed nimi jeszcze trzy trudne spotkania w grupie, z rewanżowym meczem z Serbią zaplanowanym na 31 października o godzinie 19:00. Polskie piłkarki są liderkami swojej grupy i mają szansę na dalszy awans w rozgrywkach Ligi Narodów.

W drugim dzisiejszym meczu Grecja dość niespodziewanie wygrała 2:1 z Ukrainą.

27 października 2023, 17:45 – Stadion Miejski Tychy)