Czas na kobiece derby powiatu wadowickiego! Skawa Jaroszowice zagra z Filkówką Barwałd Średni
Polska V liga

Czas na kobiece derby powiatu wadowickiego! Skawa Jaroszowice zagra z Filkówką Barwałd Średni

fot. Skawa Jaroszowice

 

 W ramach rozgrywek wojewódzkich małopolskiej V ligi kobiet czekają nas derby powiatu pomiędzy drużynami z gmin Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska. Mecz odbędzie się w niedziele 15 października o godzinie 11:00 na obiekcie LKS Skawa Jaroszowice. Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy!

Faworytem w tym meczu zapewne będzie bardziej doświadczona drużyna z Barwałdu Średniego. Powodem tego może być fakt, iż gra ona już kilka sezonów w lidze. Dla Skawy jest to dopiero drugi sezon w rozgrywkach. W zeszłym sezonie pojedynki drużyn były raczej jednostronne, gdyż Filkówka dwukrotnie pokonywała Skawę 9:0 i 7:1. W obecnym sezonie patrząc na tabele, można powiedzieć, że siły są bardziej wyrównane. Skawa w tabeli jest przed Filkówką, ale rozegrała też dwa mecze więcej. Więc jesteśmy niezwykle ciekawi, jak zakończy się ten mecz, ale to już w niedziele zweryfikuje boisko.


LKS Skawa Jaroszowice vs KS Filkówka Barwałd Średni
15 października, niedziela
godzina 11:00
boisko w Jaroszowicach
mecz o mistrzostwo V ligi kobiet


 Jak wiemy, derby rządzą się swoimi prawami, a kobiety znane ze swojej zaciętości mocno powalczą, by przeciągnąć zwycięstwo na swoją stronę. Piłka nożna to najpowszechniejsza dyscyplina sportowa w Polsce. W samym powiecie są dziesiątki drużyn piłkarskich, a spośród nich tylko dwie to kobiece ekipy! Tym bardziej warto wpaść i pokibicować piłce żeńskiej w tym szczególnym meczu! Zapraszamy na to niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie.

Nadmienimy, że w rozgrywkach wojewódzkich V ligi kobiet Małopolskiego Związku Piłki Nożnej uczestniczą takie zespoły jak: Puszcza Niepołomice, Limanovia Limanowa, Bronowianka Kraków, Targowianka Targowisko, Lubomir Wiśniowa, Skalnik Trzemeśnia, Filkówka Barwałd Średni i Skawa Jaroszowice.

fot. Skawa Jaroszowice

Redakcja

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: