[FUTSAL] : Podsumowanie trzeciej kolejki futsalowej Ekstraligi
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W ramach trzeciej kolejki Ekstraligi Kobiet w Futsalu, odbyło się wiele ekscytujących spotkań, które dostarczyły kibicom emocji i niezapomnianych chwil. Oto podsumowanie wydarzeń z tego weekendu.

Pierwszym spotkaniem tej kolejki było starcie między LUKS Rolnik Głogówek a AZS KU UW Warszawa. Mecz zakończył się remisem 4:4, a widowisko dostarczyło wielu emocji. Wiktoria Juchno z LUKS Rolnik Głogówek zdobyła hattricka, trafiając do siatki w 11., 20. i 21. minucie. Ilona Kujawska dołożyła czwartą bramkę dla gospodarzy w 38. minucie. Z kolei po stronie AZS KU UW Warszawa Agnieszka Gołębiewska zdobyła jednego gola w 34. minucie, a Emilia Jarzyna zdobyła hattricka, trafiając do bramki przeciwnika w 16., 24. i 28. minucie.

Drugie spotkanie to starcie Nowego Świtu Górzno z AZS AWF Warszawa, które zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Nowego Świtu 6:1. Agata Bała była bohaterką tego meczu, zdobywając cztery bramki (14′, 15′, 35′, 37′), a Weronika Lewandowska dołożyła kolejne dwie bramki (15′, 25′). Jedyną bramkę dla AZS AWF Warszawa zdobyła Aleksandra Ogonowska w pierwszej minucie meczu.

W trzecim starciu tego weekendu, AMPLUS Słomniczanka Słomniki stawiła czoła drużynie Wanda Kraków i zwyciężyła wynikiem 10:4. Julia Basta była nie do zatrzymania, zdobywając aż pięć bramek (5′, 15′, 25′, 30′, 36′). Oprócz niej, bramki dla gospodyń zdobyły Maja Rojek (22′), Katarzyna Włodarczyk (29′), oraz Patrycja Gruchacz (11′, 38′) i Natalia Malota (23′). Z kolei po stronie Wandy Kraków trafienia zaliczyły Paulina Rusek (2′), Natalia Pinha (28′), Nikola Wacław (4′) i Eliza Wojdyła (3′).

Najbardziej jednostronnym meczem tej kolejki był pojedynek pomiędzy Wierzbowianką Wierzbno a Rekord Bielsko-Biała, który zakończył się wynikiem 0:13 na korzyść Mistrzyń Polskim. Rekord Bielsko-Biała dominował na boisku, a bramki zdobywały kolejno: Izabela Tracz, Wiktoria Pietrzyk (3′), Maja Fal (4′, 13′, 30′), Maria Suwada (5′, 17′, 29′), Anna Chóras (6′), oraz Julia Szostak (17′, 18′, 39′).

Spotkanie między AZS UJ Kraków a TS ROW Rybnik niestety nie odbyło się, ponieważ goście nie stawili się na meczu. Będzie ono zweryfikowane jako walkower na korzyść Jagiellonek.

Trzecia kolejka Ekstraligi Kobiet w Futsalu dostarczyła kibicom wiele emocji i widowiskowych akcji. Wyniki tych meczów pokazują, że rywalizacja w tej lidze jest wyjątkowo zacięta, a każda drużyna ma swoje mocne strony. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania, które zapewne przyniosą kolejne niespodzianki i emocje.

– fot. Stefan Jamroży

3. kolejka (7/8.10.2023)

LUKS Rolnik Głogówek vs AZS KU UW Warszawa 4:4 (Wiktoria Juchno 11′ 20′ 21′, Ilona Kujawska 38′ – Agnieszka Gołębiewska 34′, Emilia Jarzyna 16′ 24′ 28′)

Nowy Świt Górzno vs AZS AWF Warszawa 6:1 (Agata Bała 14′ 15′ 35′ 37′, Weronika Lewandowska 15′ 25′ – Aleksandra Ogonowska 1′)

AMPLUS Słomniczanka Słomniki vs Wanda Kraków 10:4 (Julia Basta 5′ 15′ 25′ 30′ 36′, Maja Rojek 22′, Katarzyna Włodarczyk 29′, Patrycja Gruchacz 11′ 38′, Natalia Malota 23′ – Paulina Rusek 2′, Natalia Pinha 28′, Nikola Wacław 4′, Eliza Wojdyła 3′)

Wierzbowianka Wierzbno vs Rekord Bielsko-Biała 0:13 (Izabela Tracz 2′ 22′,  Wiktoria Pietrzyk 3′, Maja Fal 4′ 13′ 30′, Maria Suwada 5′ 17′ 29′,  Anna Chóras 6′, Julia Szostak 17′ 18′ 39‘)

AZS UJ Kraków vs TS ROW Rybnik (nie odbył się – goście nie stawili się na spotkaniu)

pauzuje : AZS UAM Poznań