[EFK] : Co przyniosła druga (niepełna) kolejka ?
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W drugiej kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet rozegrano tylko trzy spotkania, wszytskie zostały rozegrane w niedzielę.

W najbardziej emocjonującym meczu Rekord Bielsko-Biała pokonał u siebie Jagiellonki 2:1. Bramki dla Rekord Bielsko-Biała zdobyły Maria Suwada w 13. minucie oraz Anna Chóras w 37. minucie, natomiast jedynego gola dla AZS UJ Kraków strzeliła Aleksandra Misiura w 28. minucie.

Natomiast w innej potyczce, Amplus Słomniczanka Słomniki zdominował AZS UAM Poznań, wygrywając aż 6:0. Bohaterką spotkania była Maja Rojek, która zdobyła aż cztery gole, a po bramce dołożyły Patrycja Gruchacz i Katarzyna Włodarczyk.

AZS UW Warszawa także osiągnęła spektakularny sukces, pokonując Wierzbowiankę Wierzbno 5:0. Bramki zdobyły Katarzyna Jeryng (6′), Emila Jarzyna (19′), Kinga Rosłon (27′), Maja Kozłowska (27′) oraz Ada Bartosiewicz (33′).

Kolejne emocje w tej kolejce czekają nas dopiero w grudniu i styczniu bo dwa mecze odbędą się dopiero po zakończeniu trawiastych rozgrywek… 22 grudnia o godzinie 19:00, kiedy to drużyna Wanda Kraków zmierzy się z LUKS Rolnik Głogówek. Następnie, 14 stycznia o godzinie 16:00, TS ROW Rybnik stanie do rywalizacji z Nowy Świt Górzno.

2. KOLEJKA Ekstraligi Futsalu Kobiet

1.10.2023

• Rekord Bielsko-Biała vs AZS UJ Kraków 2:1 (Maria Suwada 13′, Anna Chóras 37′ –  Aleksandra Misiura 28′)
  • Amplus Słomniczanka Słomniki vs AZS UAM Poznań 6:0 (Maja Rojek 5′ 19′ 21′ 26′, Patrycja Gruchacz 15′, Katarzyna Włodarczyk 17′)
  • AZS UW Warszawa vs Wierzbowianka Wierzbno 5:0 (Katarzyna Jeryng 6′, Emila Jarzyna 19′, Kinga Rosłon 27′, Maja Kozłowska 27′, Ada Bartosiewicz 33′)

• 22.12 (19:00) Wanda Kraków vs LUKS Rolnik Głogówek

• 14.01 (16:00) TS ROW Rybnik vs Nowy Świt Górzno