[MP 35+] : Dolnoślązaczki znów w złocie! [WIDEO]
Polska

[MP 35+] : Dolnoślązaczki znów w złocie! [WIDEO]

 W Bełchatowie odbyły się drugie Mistrzostwa Polski kobiet w kategorii wiekowej 35 plus, które zgromadziły dziesięć drużyn z różnych regionów kraju. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uwagę miłośniczek piłki nożnej i dostarczyło emocji na boisku.

Najważniejszym momentem turnieju okazał się finałowy mecz, w którym rywalizowały reprezentacje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Śląskiego ZPN. Po zaciętym pojedynku to drużyna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej triumfowała, zdobywając tytuł mistrza Polski kobiet plus 35. Wynik meczu to 2:1 na korzyść Dolnoślązaczek, co sprawiło, że piłkarki mogły cieszyć się zasłużonym zwycięstwem.

Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, która po emocjonującym meczu wygrała 4:2 z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Indywidualne wyróżnienia również nie pozostały bez uwagi. Patrycja Pożerska, zawodniczka zespołu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, została najlepszą strzelczynią turnieju, zdobywając aż 13 bramek. Marta Dobrowolska, bramkarka tego samego związku, została uznana za najlepszą golkiperkę zawodów. Natomiast tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł w udziale Darii Kasperskiej z drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Mistrzostwa Polski kobiet plus 35 to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do integracji i promocji piłki nożnej wśród kobiet w dojrzałym wieku. To wydarzenie udowodniło, że pasja do tego sportu nie zna wieku, a zaangażowanie i determinacja zawodniczek przyczyniły się do stworzenia emocjonującego widowiska na boisku. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom za ich zaangażowanie i walkę na każdym etapie turnieju. 

 

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Dolnośląski ZPN
2. Śląski ZPN
3. Kujawsko-Pomorski ZPN
4. Małopolski ZPN
5. Opolski ZPN
6. Wielkopolski ZPN
7. Łódzki ZPN
8. Podlaski ZPN
9. Warmińsko-Mazurski ZPN
10. Pomorski ZPN

 

Joanna Kalinowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!