[ŚLĄSK] : Rezerwy GieKSy z Pucharem na szczeblu województwa śląskiego [WIDEO]
Polska

[ŚLĄSK] : Rezerwy GieKSy z Pucharem na szczeblu województwa śląskiego [WIDEO]

 W środę 27.09.2023 na rozegrano finał Pucharu Polski Kobiet na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W meczu o trofeum zmierzyły się drużyny GKS-u GieKSy II Katowice i Mitechu Żywiec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem katowiczanek, które pokonały swojego rywala 1:0.

Jedyną bramkę w meczu zdobyła w 44. minucie gry Weronika Baumert, która wykonała perfekcyjny strzał z rzutu wolnego z boku pola karnego i umieściła piłkę w długim rogu bramki strzeżonej przez bramkarkę Mitechu. 

Mitech, który jest liderem III ligi, nie potrafił znaleźć sposobu na przełamanie obrony GKS-u GieKSy II, który gra na co dzień w IV lidze. Katowiczanki grały z dużym zaangażowaniem i determinacją, nie pozwalając rywalkom na stworzenie groźnych akcji. 

Po końcowym gwizdku sędziego piłkarki GKS-u GieKSy II Katowice cieszyły się ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN, który jest ważnym sukcesem w historii klubu. Puchar oraz medale drużynom z Katowic jak i z Żywca wręczył członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Teodor Wawoczny. Oprócz tych nagród zwycięzca otrzymał czek Polskiego Związku Piłki Nożnej na  5000 złotych, zaś drugi finalista voucher na 2000 złotych, ufundowany przez Śląski ZPN jako nagroda pocieszenia. 

Rezerwy GieKSu awansowały na szczebel centralny Pucharu Polski.

GKS GieKSa II Katowice – Mitech Żywiec 1:0 (1:0)
1:0 – Baumert 44′

GKS: Szymczak – Ogórek, Wojas, Zielasko, Przetak (45. Macioł) – Kociuba, Frączek (46. Franiel), Baumert, Krelińska (87. Gabryś), Wielebska (46. Małecka) – Stalmach

MITECH: Hudecka – Garncarczyk, Adamus, Gacek (46. Oślak), Ponikwia – Talik, Biczak, Pieniący, Sopiak – Menegucci, Szyszka (73. Wędzel).

JanekF

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: