Śledztwo w sprawie napaści na tle seksualnym w PSG
D1 Féminine Ligi Świat

Śledztwo w sprawie napaści na tle seksualnym w PSG

 W następstwie skargi złożonej przez piłkarkę Kadidiatou Diani wobec byłego trenera kobiecej drużyny Paris Saint-Germain (PSG) Didiera Ollé-Nicolle toczy się śledztwo w sprawie napaści na tle seksualnym. Jak ujawnił „Le Parisien”, Diani złożyła skargę w czerwcu ubiegłego roku, tuż po rozwiązaniu kontraktu z PSG i przeprowadzce do Lyonu.

Z ustaleń wynika, że ​​Ollé-Nicolle dopuścił się różnych niewłaściwych zachowań wobec zawodniczek. W szczególności Diani nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce w 2021 r., kiedy ówczesny trener klubu dotknął pośladków kilku piłkarek, gdy wsiadały one do autobusu… używając miniaturowego kija baseballowego. Innym razem sama Diani padła ofiarą w przerwie meczu, gdy trener dotknął jej tyłka.

Prawnik byłego trenera PSG Guillaume Traynarda uznał oskarżenia za „wymyślone” i nie wykluczył postawienia zarzutów za pomówienie. Według niego Ollé-Nicolle jest ofiarą „zawiści” i „niesprawiedliwości” ze strony niektórych piłkarek, które nie akceptowały jego metod pracy. Traynarda twierdzi, że jego klient jest „szanowanym” i „profesjonalnym” trenerem, który nigdy nie naruszył godności swoich zawodniczek.

Sprawa jest obecnie badana przez prokuraturę w Paryżu, która ma przesłuchać zarówno Diani, jak i Ollé-Nicolle oraz inne osoby związane z klubem. Śledztwo ma na celu ustalenie, czy doszło do napaści na tle seksualnym lub molestowania seksualnego, co grozi sprawcy karą do 5 lat pozbawienia wolności i grzywną do 75 tysięcy euro.

Ollé-Nicolle był trenerem kobiecej drużyny PSG od lipca 2021 r. do maja 2022 r., kiedy to został zwolniony po słabych wynikach sportowych.

Joanna Kalinowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: